Radio Białystok | Wiadomości | Słuchacze Radia Białystok nie zawiedli – 3 ceramiczne żonkile wylicytowane za 1600 zł

Słuchacze Radia Białystok nie zawiedli – 3 ceramiczne żonkile wylicytowane za 1600 zł

autor: Olga Gordiejew

5.06.2018, 07:50, akt. 15:21

To była ostatnia szansa, by wesprzeć tegoroczną akcję "Pola nadziei" i pomóc chorym maluchom - podopiecznym Fundacji "Pomóż Im".

Krystyna Skrzycka, Inga Januszko-Manaches i Wojciech Kujałowicz, fot. Joanna Szubzda
Krystyna Skrzycka, Inga Januszko-Manaches i Wojciech Kujałowicz, fot. Joanna Szubzda

Finał licytacji trzech żonkili w Polskim Radiu Białystok - relacja Olgi Gordiejew

Z Krystyną Skrzycką i Ingą Januszko-Manaches z Fundacji "Pomóż Im" rozmawia Wojciech Kujałowicz

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pomóżmy małym pacjentom!

Fundacja "Pomóż Im" wspólnie z Polskim Radiem Białystok zorganizowała we wtorek (5.06) wyjątkową licytację ceramicznych żonkili. Aukcja zaczęła się od niewielkiej kwoty 20 zł.

W przeciągu zaledwie 3 godzin ogólny bilans licytacji za 3 ceramiczne żonkile wyniósł 1600 zł. Dwa zostały wylicytowane za 500 zł, a trzeci za 300 zł. Nasz kolejny słuchacz zadeklarował, że mimo przegranej licytacji, i tak wpłaci 300 zł na cel organizowanej akcji. 

Zebrane pieniądze trafią do Fundacji "Pomóż Im" na opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną i psychologiczną swoich podopiecznych.

Licytacja była ostatnią okazją, by włączyć się w tegoroczną 8. edycję ogólnopolskiej kampanii "Pola nadziei". Za tydzień w białostockich Spodkach poznamy ostateczny wynik zbiórki w ramach "Żonkilowej kwesty" i wszystkich przedsięwzięć towarzyszących Kampanii. Już teraz wiemy, że podczas zbiórek publicznych udało się zebrać w tym roku około 180 tysięcy złotych.

Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób chorych, niepełnosprawnych i samotnych, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i misję realizowaną przez hospicja.Żonkil symbol nadziei

Akcja "Pola nadziei" rozpoczyna się w październiku i trwa do czerwca kolejnego roku. Inauguracji towarzyszy zawsze sadzenie cebulek żonkili. Kwiat ten - symbolizujący nadzieję - jest oficjalnym znakiem całego przedsięwzięcia. Wiosną, gdy posadzone w październiku cebulki zakwitną, tworzą prawdziwe żonkilowe "Pola Nadziei", które mają przypominać przechodniom o potrzebach osób niepełnosprawnych i śmiertelnie chorych.


"Pole Nadziei" przed siedzibą Polskiego Radia Białystok


Opieka nad żonkilami wymaga czasu, jednak z roku na rok kampania jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz więcej osób jest nią zainteresowanych, instytucje włączają się w akcję i tworzą własne żółte "pola nadziei". 

| red: zmj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W niedzielę pierwsze kwesty w ramach "Pól Nadziei"

9.03.2018, 16:04

W niedzielę (11.03) w kilku miejscowościach w Podlaskiem przed prawosławnymi parafiami odbędą się pierwsze kwesty w ramach akcji "Pola Nadziei" prowadzonej w regionie przez Fundację "Pomóż Im". Pieniądze wesprą m.in. rehabilitację podopiecznych i zakup sprzętu medycznego.


"Pole Nadziei" przed siedzibą Polskiego Radia Białystok

6.10.2017, 16:56

W Białymstoku rozpoczęła się kolejna - ósma - edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei", którą w naszym regionie organizuje Fundacja "Pomóż Im". 


Ponad 200 tys. zł zebranych w ramach "Pól Nadziei"

21.06.2017, 15:28

Pieniądze mają wesprzeć m.in. budowę hospicjum dla osieroconych dzieci, podopiecznych fundacji "Pomóż Im". Ponad 200 tysięcy złotych - tyle zebrano w Podlaskiem w ramach tegorocznej akcji "Pola Nadziei".


Wielki finał żonkilowej kwesty w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei"

21.05.2017, 09:15

Ta akcja ma uwrażliwiać i zachęcać do bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. W niedzielę (21.05) odbędzie się wielki finał żonkilowej kwesty w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei". 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok