Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku ma powstać nowe liceum ogólnokształcące

W Białymstoku ma powstać nowe liceum ogólnokształcące

autor: Edyta Wołosik

30.01.2019, 14:10, akt. 14:17

Takiego kształcenia na poziomie szkoły średniej do tej pory w Białymstoku nie było. Od września ma powstać nowe 19 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego specjalizujące się w pływaniu. Będą to dwie klasy: jedna dla absolwentów podstawówek i jedna dla kończących oddziały gimnazjalne.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
W Białymstoku ma powstać nowe liceum ogólnokształcące - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Białymstoku klasy sportowe są głównie w podstawówkach i w oddziałach gimnazjalnych. Problem pojawia się, gdy uczniowie chcą te pasje sportowe łączyć z nauką na poziomie szkoły średniej. Są m.in. klasy short-tracku i piłkarskie, ale ci, którzy trenują pływanie do tej pory nie mieli możliwości kontynuacji. Jak mówi przewodnicząca komisji edukacji - radna Joanna Misiuk: "do tej pory, jeśli decydowali się kontynuować pływanie, to wyjeżdżali np. do takich szkół w Lublinie, Warszawie, czy Olsztynie.

Po utworzeniu 19 Liceum Ogółnokształcącego Mistrzostwa Sportowego ma się to zmienić. Jak mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, będzie ono wchodzić w skład zespołu szkół z podstawówką przy ul. Promiennej, gdzie od lat są klasy pływackie.

W planach jest wybudowanie w Białymstoku nowego basenu o wymiarach olimpijskich. Z tego urzędnicy się nie wycofują. Na razie jednak zajęcia klas pływackich odbywać się będą na basenie przy ulicy Zwycięstwa. Jak mówi dyrektor tego obiektu - Paweł Łucyk: "będziemy wspierać wszelkie działania służące poprawie jakości szkoleniowej i propagujące uprawianie sportu".  

Do utworzenia 19 liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego potrzebna jest zgoda większości radnych - zajmą się tym 25 lutego, ale ta zgoda wydaje się być formalnością.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


II LO w Białymstoku i Technikum w Krzyżewie - najlepsze szkoły według rankingu Perspektyw

10.01.2019, 07:45

II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku i Technikum w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie - to najwyżej ocenione szkoły w dorocznym rankingu Perspektyw.


Zamieszanie wokół sali katechetycznej w I LO w Suwałkach

7.01.2019, 11:49

Duże zaniepokojenie części nauczycieli i rodziców, a także księży wzbudziła likwidacja sali katechetycznej znajdującej się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.


Nowe zobowiązanie uczniów III LO w Łomży w nowym roku szkolnym

3.09.2018, 11:24

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży przejęła opiekę nad obeliskiem poświęconym rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok