Radio Białystok | Wiadomości | Coraz mniejsze szanse na awans - Żubry uległy Nysie Kłodzko [zdjęcia]

Coraz mniejsze szanse na awans - Żubry uległy Nysie Kłodzko [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat, Robert Bońkowski

18.05.2019, 06:53, akt. 21:33

Żubry Białystok przegrały pierwszy mecz o 3. miejsce 2. ligi koszykówki z zespołem Nysy Kłodzko 80:87.

Żubry Białystok - Nysa Kłodzko, 18.05.2019, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Coraz mniejsze szanse na awans - Żubry uległy Nysie Kłodzko - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Wyrównana pierwsza kwarta

Aby awansować, koszykarze Żubrów muszą dwukrotnie wygrać z Nysą Kłodzko. Pierwszy sprawdzian niestety się nie powiódł, choć pierwsza kwarta spotkania przebiegała bardzo wyrównanie. Żubry prowadziły, ale ostatecznie zeszli z parkietu na przerwę z wynikiem 19:21 dla przyjezdnych.

Słaba gra w obronie

W drugiej kwarcie brakowało zbiórek Żubrów pod własnym koszem oraz odważnych i przede wszystkim celnych rzutów za 3 punkty. Pewnie w ataku zachowywali się koszykarze Nysy Kłodzko, którzy po pierwszej połowie schodzili z boiska z 7-punktową przewagą nad koszykarzami Tomasza Kujawy.

Trzecia kwarta dawała nadzieję

W trzeciej części meczu Żubry punktowały za 3 punkty i nawet koszykarze z Białegostoku objęli na chwilę prowadzenie, jednak nieskuteczna gra w obronie i fatalne zachowania pod własnym koszem, kiedy przeciwnicy nie rzucali celnie sprawiły, że po trzeciej kwarcie szanse na jakikolwiek sukces w tym meczu nieustannie malały.

Po 30 minutach gry białostoczanie przegrywali z koszykarzami Nysy Kłodzko 3 punktami, 58:61.

Skomplikowana sytuacja

W ostatniej kwarcie przyjezdni z każdą chwilą coraz bardziej uciekali punktowo Żubrom. W połowie 4. kwarty Nysa Kłodzko prowadziła nawet 11 punktami. Tę wysoką przewagę udało się w minimalnym stopniu zniwelować poprzez akcje z rzutami za trzy punkty, jednak ostateczny wynik meczu to 80:87 dla koszykarzy Nysy Kłodzko.

Sytuacja Żubrów Białystok jest skomplikowana. Teraz czeka ich mecz wyjazdowy, który muszą wygrać, by zagrać decydujący mecz o awans do 1. ligi koszykarskiej. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Jak na razie 1:0 prowadzi zespół Nysy.

Tomasz Kujawa: zagraliśmy fatalnie w defensywie

Trener Żubrów Białystok nie krył zdziwienia i złości po porażce z drużyną Nysy Kłodzko. Zauważył, że zespół zagrał fatalnie w defensywie tracąc dużo zbiórek.

Cała wypowiedź trenera Żubrów Białystok dostępna poniżej.

Arkadiusz Zabielski kapitan Żubrów przyznał po meczu, że drużyna zagrała zbyt mało agresywnie i był to jeden z najsłabszych meczów  w tym sezonie na hali w Białymstoku.

Komentarz radiowy całego meczu Żubrów z Nysą jest dostępny na naszym kanale YouTube.

| red: zmj, sk, wsz, rbon

Koszykarze Żubrów Białystok przegrali drugi mecz z AZS Politechniką Opolską 79:84. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest 2:0 dla koszykarzy z Opola i to oni awansowali do finału play-off 2. ligi, a co za tym idzie, mogą cieszyć się też z bezpośredniego awansu do 1. ligi. Żubrom pozostała walkę o trzecie miejsce, które również daje awans.

Żubry Białystok przegrały mecz z AZS Politechniką Opolską 90:98 [zdjęcia, wideo]

4.05.2019, 11:00

Żubry Białystok w półfinale play-off grały w sobotę (4.05) z AZS Politechnika Opolska. Bliżej awansu do 1. ligi są koszykarze z Opola po zwycięstwie 98:90 nad Żubrami.