Radio Białystok | Wiadomości | Koniec marzeń o 1. lidze - porażka Żubrów Białystok z Nysą Kłodzko [zdjęcia]

Koniec marzeń o 1. lidze - porażka Żubrów Białystok z Nysą Kłodzko [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat, Robert Bońkowski

31.05.2019, 08:09, akt. 13:34

Żubry Białystok po trudnym meczu przegrały ostatecznie z zespołem Nysy Kłodzko 80:92. Porażka oznacza brak awansu białostoczan do 1. ligi koszykówki.

Żubry Białystok - Nysa Kłodzko, 30.05.3015, fot. Joanna Szubzda

I kwarta i kluczowa gra w defensywie

Żubry Białystok rozpoczęły I kwartę od dobrego ataku na kosz rywali. Szybko wypracowali sobie przewagę i choć kilkukrotnie nie trafiali do kosza za trzy punkty - po pierwszej części meczu zeszli z parkietu z 3-punktowym prowadzeniem 23:20. Kluczem do tego była bardzo dobra gra w defensywie oraz liczne zbiórki pod własnym koszem.

W grze Żubrom bardzo pomagali kibice, którzy licznie stawili się w hali VI LO w Białymstoku i z całych sił dopingowali białostoczan.

W II kwarcie białostoczanom zabrakło zbiórek

W drugiej kwarcie meczu dużo lepszą skutecznością popisali się koszykarze z Kłodzka, którzy kilkukrotnie trafiali za trzy punkty.

Pod koszem Żubrów zawodziła defensywa, brakowało również zbiórek, co często wykorzystywali przeciwnicy białostoczan. Białostoczanie na przerwę zeszli z parkietu przegrywając 37:41.

Skuteczna gra Żubrów w III kwarcie

Po przegranej pierwszej połowie Żubry Białystok wyszły zdecydowanie pewniejsze siebie na III kwartę. Poprawiona skuteczność pod koszem rywali doprowadziła nawet do remisu 56:56. Niestety zawodnicy Nysy Kłodzko nie pozwolili odskoczyć punktowo gospodarzom i utrzymali ostatecznie prowadzenie nad białostoczanami.

Żubry Białystok na przerwę przed ostatnią kwartą zeszli z boiska przegrywając 59:60.

Rażąca nieskuteczność Żubrów w IV kwarcie i koniec marzeń o awansie

Białostoczanie dobrze rozpoczęli IV kwartę meczu, niestety trwało to zaledwie kilka pierwszych minut. Żubry rzucały, a Nysa zdobywała punkty. Piłka niczym zaczarowana odbijała się od kosza Nysy Kłodzko i trafiała w ręce przyjezdnych.

Brak skuteczności pod koszem oraz brak licznych zbiórek sprawił, że Żubry Białystok ostatecznie ulegli Nysie Kłodzko 80:92.

Porażka oznacza jedno - nie zobaczymy Żubrów Białystok w przyszłym sezonie w rozgrywkach 1. ligi koszykówki.

Kujawa: dziękuję chłopakom za ten sezon

Po meczu wypowiedział się kapitan Żubrów Arkadiusz Zabielski i trener Tomasz Kujawa. Wypowiedzi są dostępne do wysłuchania poniżej.

| red: wsz, rbon, zmj

Koszykarze Żubrów Białystok po heroicznej walce i bardzo nerwowej końcówce wygrali z Nysą Kłodzko 58:56 w rewanżowym meczu o wejście do 1. ligi. Decydujący mecz o awans w czwartek (30.05) w Białymstoku.

Coraz mniejsze szanse na awans - Żubry uległy Nysie Kłodzko [zdjęcia]

18.05.2019, 06:53

Żubry Białystok przegrały pierwszy mecz o 3. miejsce 2. ligi koszykówki z zespołem Nysy Kłodzko 80:87.

Żubry Białystok przegrały mecz z AZS Politechniką Opolską. Białostoczanie mają jeszcze szansę awansu do 1. ligi [zdjęcia]

13.05.2019, 12:40

Koszykarze Żubrów Białystok przegrali drugi mecz z AZS Politechniką Opolską 79:84. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest 2:0 dla koszykarzy z Opola i to oni awansowali do finału play-off 2. ligi, a co za tym idzie, mogą cieszyć się też z bezpośredniego awansu do 1. ligi. Żubrom pozostała walkę o trzecie miejsce, które również daje awans.