Radio Białystok | Wiadomości | VI Zjazd Związku Ukraińców Podlasia - wybrano nowe władze

VI Zjazd Związku Ukraińców Podlasia - wybrano nowe władze

autor: Sławomir Sawczuk

23.06.2019, 10:51, akt. 18:32

Dbają o zachowanie i promocję kultury ukraińskiej w regionie, a w niedzielę (23.06) spotkali się, aby podsumować ostatnie cztery lata działalności, wybrać nowe władze i podyskutować o przyszłości organizacji.

Posiedzenie Rady Głównej Związku Ukraińców Podlasia Foto. S. Sawczuk
Posiedzenie Rady Głównej Związku Ukraińców Podlasia Foto. S. Sawczuk

Związek Ukraińców Podlasia ma nowe władze. Przedstawiciele największej ukraińskiej organizacji w regionie zebrali się dziś w Skansenie - Zagrodzie w Koźlikach nad Narwią na szóstym zjeździe stowarzyszenia. Kilkudziesięciu delegatów podsumowało dotychczasową działalność i rozmawiało o planach na kolejne lata. Będzie je realizował  nowy zarząd, na czele którego stanął Mirosław Stepaniuk. 

Wśród innych priorytetów działalności nowy przewodniczący Związku Ukraińców Podlasia wymienia także ożywienie kontaktów ukraińskiej młodzieży z Podlasia z ich rówieśnikami na Ukrainie oraz ożywienie polityki informacyjnej organizacji.

Najbliższym wydarzeniem, które organizuje Związek Ukraińców Podlasia jest duża plenerowa impreza "Na Iwana, na Kupała", która odbędzie się w połowie lipca w Dubiczach Cerkiewnych. Do innych znanych przedsięwzięć organizacji można zaliczyć Festiwal "Podlaska Jesień" i Konkurs Piosenki Ukraińskiej "Z Podlaskiej Krynicy".  Związek prowadzi także zespoły artystyczne, wspiera rozwój nauczania języka ukraińskiego i jest wydawcą czasopisma "Nad Buhom i Narwoju".

| red: mag, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uroczystości w prawosławnym sanktuarium w Krynoczce koło Hajnówki

18.06.2019, 14:52

W położonym w Puszczy Białowieskiej prawosławnym sanktuarium w Krynoczce koło Hajnówki zakończyły się we wtorek (18.06) dwudniowe obchody uroczystości Zesłania Ducha Świętego – najważniejszego święta w tym miejscu.


Ukraińskie pieśni na Podlasiu i w Kłajpedzie 09.06.2019

9.06.2019, 00:20

Ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołów z Podlasia rozbrzmiewały ostatnio w Bielsku Podlaskim, gdzie odbył się Koncert Galowy XV konkursu „Z Podlaskiej Krynicy”, ale także w dalekiej litewskiej Kłajpedzie, dokąd uda się zespół „Werwoczki” z Orli, aby wziąć udział w Festiwalu „Ukraina – Wyszywanka”.


Z Podlaskiej Krynicy 20.05.2019

20.05.2019, 16:27

Kilkadziesiąt zespołów, chórów solistów oraz innych wykonawców wzięło udział w XV Konkursie Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Orli. Wzięli w nich udział wykonawcy w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków, po pokolenie ich dziadków.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok