Radio Białystok | Wiadomości | Studenci PWSZ w Suwałkach będą korzystać z symulatorów, interaktywnych sal i scen

Studenci PWSZ w Suwałkach będą korzystać z symulatorów, interaktywnych sal i scen

10.12.2019, 12:01, akt. 12:09

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach wdroży program zajęć w wirtualnej rzeczywistości, który ma kosztować 7,5 mln zł. Studenci już w przyszłym roku będą korzystać z symulatorów, interaktywnych sal i scen.

PWSZ w Suwałkach, fot. Jakub Mikołajczuk
PWSZ w Suwałkach, fot. Jakub Mikołajczuk

- Nasza uczelnia zdecydowanie wkracza w kształcenie przyszłości. Studenci, dzięki technologii, przeniosą się do innego świata. Wszystko, co zobaczą, usłyszą, doświadczą będzie niezwykle realne - mówi rzecznik prasowy PWSZ Dawid Harasim.

W ramach projektu zostanie stworzona interaktywna scena zbrodni, symulacja wypadku masowego, interaktywna sala sądowa, gabinet prezesa banku centralnego, symulator ewakuacji i symulator przesyłu informacji w internecie. 


W specjalnych goglach studenci poczują się jak kryminolodzy, ratownicy medyczni podczas wypadku masowego, ministrowie finansów, czy prokuratorzy. Aż trudno uwierzyć, że będzie to rzeczywistość jedynie wirtualna - dodaje Dawid Harasim.


Projekt zakłada również certyfikowane szkolenia dla studentów m.in. takich specjalności jak ratownik wodny, język migowy, kurs wizażu, makijaż permanentny, obsługa urządzeń mechatronicznych, a także szkolenia kadry dydaktycznej i wizyty studyjne u pracodawców.

Wartość całego projektu to ponad 7,5 mln złotych. 7,3 mln zł przekazało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu unijnego "Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju". 6,3 mln zł to środki unijne, zaś 1 mln zł to środki rządowe.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach otwarto nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej

17.05.2019, 10:06

Wygląda jak prawdziwy szpital, tylko pacjenci nie są prawdziwi. Studenci pielęgniarstwa będą szlifować tu swoje umiejętności praktyczne.


Suwalska uczelnia dostanie kilkanaście milionów w obligacjach Skarbu Państwa

7.05.2019, 09:38

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach otrzyma od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 15 milionów złotych, ale w obligacjach państwowych.


800+ dla suwalskich studentek pielęgniarstwa

11.03.2019, 12:11

20 studentek II roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce, otrzymało pierwsze stypendia w ramach rządowego Programu Wiedza Edukacja i Rozwój, potocznie nazywanego 800+.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krewźródło: stock.adobe.com
REGION
1.06.2020, 10:33, akt. 10:36

W Sokółce powstanie łąka kwietna

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok