Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia nie wykorzystuje dwóch karnych i przegrywa w Zabrzu [zdjęcia, wideo]

21.12.2019, 19:44, akt. 22.12.2019, 13:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Żółto-czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Nie trafili Jesus Imaz i Taras Romanczuk.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 21.12.2019, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jagiellonia nie wykorzystuje dwóch karnych i przegrywa w Zabrzu - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Podsumowanie rundy w wykonaniu Jagiellonii Białystok - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Górnik Zabrze wygrał u siebie z Jagiellonią Białystok 3:0 w ostatnim meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, a kończyli spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce Andreja Kadleca.

Jaga zmarnowała dwa karne

W 22. minucie rzutu karnego dla Jagiellonii nie wykorzystał Jesus Imaz, który nie trafił w bramkę. W 69. minucie rzutu karnego dla Jagiellonii nie wykorzystał Taras Romanczuk, bramkarz Górnika Martin Chudy obronił.

W składzie "Jagi" zabrakło napastnika Patryka Klimali, pauzującego z powodu nadmiaru żółtych kartek. Zabrzanie grali o poprawę nastrojów przed zimową przerwą i wyrwanie się ze strefy spadkowej.

Przed meczem w Zabrzu zaczęło solidnie padać, boisko zrobiło grząskie. Najwyraźniej nie przeszkadzało to piłkarzom, bo już w 4. minucie padł gol. W sytuacji sam na sam z białostockim bramkarzem tylko w słupek trafił Jesus Jimenez, ale skutecznie dobił drugi Hiszpan Igor Angulo.

Przyjezdni od razu "przycisnęli" rywali, chcąc jak najszybciej wyrównać. Mieli ku temu kilka dobrych okazji. Sędzia nie uznał im gola zdobytego ze spalonego, potem po uderzeniu Andreja Kadleca piłka odbiła się od poprzeczki.

Zawodnicy Jagi mogli wyrównać stan meczu. Sędzia Bartosz Frankowski uznał, że w polu karnym jeden z zawodników Górnika sfaulował Bartosza Bidę i podyktował rzut karny.

Arbiter jeszcze kilka minut czekał na potwierdzenie swojej decyzji z wozu VAR i ostatecznie podtrzymał swoją pierwszą decyzję.

Jesus Imaz marnuje rzut karny

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jesus Imaz, ale nie trafił do bramki i Jaga wciąż przegrywała w tej części meczu 0:1.

Piłkarze trenera Marcina Brosza przetrwali te trudne chwile i próbowali szczęścia w szybkich kontrach. Mogło to przynieść skutek, bo sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim nie wykorzystał Jimenez, a strzał Angulo został obroniony.

Drugą połowę ofensywniej zaczęli przyjezdni, choć długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Martina Chudego. Chwilami piłkarze musieli się zmagać z nieprzewidywalnymi "zachowaniami" piłki na namokniętej trawie.

W 57. minucie zabrzański bramkarz został zmuszony do dużego wysiłku po silnym strzale Juana Camary. Skuteczniejsza była odpowiedź Górnika. W polu karnym gości został zablokowany Angulo, piłka trafiła pod nogi Jimeneza i po chwili ugrzęzła w siatce.

Jaga marnuje drugiego karnego

Podopieczni Rafał Grzyba nie rezygnowali z walki o zmianę wyniku i blisko zdobycia kontaktowego gola był Camara. Jego uderzenie nad poprzeczkę sparował Chudy. Jeszcze lepszą okazję miał w 67. minucie Taras Romanczuk, który nie potrafił pokonać golkipera zabrzan z rzutu karnego.

Jagiellonia kończyła mecz w 10., bowiem w 84. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, musiał opuścić boisko Kadlec. Wykorzystali to chwilę potem rywale. Trzecią bramkę zdobył Angulo, ustalając wynik.

Jagiellonia Białystok na koniec 2019 roku zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. Następny ligowy mecz żółto-czerwoni zagrają w lutym.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Igor Angulo (4), 2:0 Jesus Jimenez (59), 3:0 Igor Angulo (86).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Boris Sekulic, Kamil Zapolnik, Mateusz Matras. Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień, Andrej Kadlec, Tomas Prikryl, Martin Pospisil. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Andrej Kadlec (84).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 10 025.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Kamil Zapolnik (79. Alasana Manneh), Szymon Matuszek, Filip Bainovic (56. Daniel Ściślak), Jesus Jimenez - Łukasz Wolsztyński (70. Mateusz Matras), Igor Angulo.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec, Zoran Arsenic, Bartosz Kwiecień (46. Ivan Runje), Guilherme Sitya - Tomas Prikryl (71. Mile Savkovic), Martin Pospisil, Jesus Imaz, Taras Romanczuk, Juan Camara (83. Krzysztof Toporkiewicz) - Bartosz Bida.

W piątek (20.12) Serb rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron - podała oficjalna strona internetowa klubu.

Trzy osoby oskarżone o podrabianie podpisów obecności na szkoleniach w Jagiellonii Białystok

19.12.2019, 14:43

Jest akt oskarżenia w sprawie fałszowania dokumentów dotyczących szkoleń w Jagiellonii Białystok. Przed sądem stanie trzech mężczyzn, którzy mieli być związani z klubem piłkarskim. Wszyscy przyznali się do winy.

Na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej władze Jagiellonii Białystok zorganizowały klubową wigilię [zdjęcia]

17.12.2019, 17:04

Dla zawodników zbliżające się święta to czas odpoczynku od piłki nożnej i możliwość spotkania się z bliskimi w rodzinnych krajach.

3 osoby związane z Jagiellonią Białystok usłyszały zarzuty ws. fałszowania dokumentów

17.12.2019, 14:53

3 osoby związane z klubem piłkarskim Jagiellonia Białystok usłyszały zarzuty w sprawie fałszowania dokumentów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe.

Tomas Prikryl: jestem szczęśliwy, ze strzelonego gola [WIDEO]

15.12.2019, 21:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (1:0) z Lechią Gdańsk w ostatnim ligowym spotkaniu w Białymstoku. Dwie bramki zdobył Hiszpan - Jesus Imaz, a wynik spotkania ustalił Tomas Prikryl. Żółto-czerwoni zagrali pierwszy mecz pod wodzą Rafała Grzyba, który zastąpił zwolnionego Ireneusza Mamrota.

Rafał Grzyb: tak chcącej wygrać Jagiellonii nie widziałem już dawno [WIDEO]

15.12.2019, 21:04