Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy miejscowości Zelwa w gminie Giby wybiorą nowego radnego

Mieszkańcy miejscowości Zelwa w gminie Giby wybiorą nowego radnego

20.03.2020, 15:09, akt. 15:17

29 marca odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Giby - poinformowano w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Gmina zabezpieczy lokal wyborczy w środki ochrony osobistej.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Jak poinformowała dyrektor biura Alicja Rynkiewicz - Dąbek, wybory odbędą się w jednym lokalu wyborczym, w miejscowości Zelwa, w budynku po byłej szkole podstawowej. Uprawnionych do głosowania jest 226 osób.

- Nie przewidujemy podczas tych wyborów tłoku wyborców. Ilość osób wchodzących do lokalu będzie regulowana przez komisję, więc nie ma zagrożenia dla ich sprawnego przeprowadzenia - dodała Rynkiewicz-Dąbek.

Dyrektor biura poinformowała, że gmina zakupiła środki ochrony osobistej tj. maseczki, rękawiczki, żele antybakteryjne, a także długopisy jednorazowe.

Wybory muszą się odbyć, gdyż w grudniu ubiegłego roku radny Krystian Sołdrzyński zrezygnował z funkcji radnego. Weźmie w nich udział dwóch kandydatów: Paweł Pojawa i Mirosław Sokołowski.

- Samorządowe wybory uzupełniające muszą się odbyć, bo tak stanowi prawo; gminy zapewniają, że będą wyposażone w środki higieny, zarówno dla członków komisji wyborczych, jak i wyborców - powiedział rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Tomasz Grzelewski.

W najbliższą niedzielę (22.03) odbędą się samorządowe wybory uzupełniające lub wybory przedterminowe w sześciu województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim. Wybory dotyczą obsady stanowisk wójta lub członka Rady Gminy lub Rady Miejskiej. W minioną niedzielę odbyły się podobne wybory uzupełniające w trzech województwach: dolnośląskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Ostatnie z zaplanowanych dotychczas samorządowych wyborów uzupełniających odbędą się 31 maja br.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:Dwóch kandydatów zmierzy się w wyborach uzupełniających w gminie Giby

6.02.2020, 12:05

O mandat radnego rywalizować będą leśniczy Paweł Pojawa i mechanik samochodowy Mirosław Sokołowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok