Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Biebrzańskiego PN wyznaczył nagrodę za wskazanie podpalacza

Dyrektor Biebrzańskiego PN wyznaczył nagrodę za wskazanie podpalacza

autor: Paweł Wądołowski

26.04.2020, 15:46, akt. 16:04

Nagroda za wskazanie podpalacza - wyznaczył ją dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego, Andrzej Grygoruk. Jak mówi, w tym roku było już kilkanaście podpaleń. Także największy od wielu lat pożar w Parku to efekt podpalenia łąk.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

- Wyznaczam nagrodę 10 tys. zł dla tego, kto takiego podpalacza wskaże, bo tych pożarów już było tutaj 12, szczególnie na terenie gminy Sztabin. Jeżeli ktoś coś wie, proszę zgłaszać informację do mnie na telefon komórkowy. Jeżeli tego podpalacza ujmiemy, to nagroda będzie dla tego, kto podpalacza wskaże - ogłosił Andrzej Grygoruk.


Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł tydzień temu w niedzielę (19.04). Od tego czasu walczyło z nim kilkuset strażaków z całej Polski, spłonęło ponad 6000 hektarów. Teraz sytuacja jest już opanowana


- Pożar w moim rozumieniu, unoszące się kłęby dymu, palące się powierzchnie został ugaszony. Już przez noc było cicho. Natomiast można powiedzieć, że akcja jeszcze takiego dozoru trwa. Przeszedłem w głąb lasu wroceńskiego i są jeszcze takie dymki wydobywające się z korzeni drzew, z kęp turzycowych. Także jeszcze strażacy w tych miejscach będą polewali wodą - dodaje dyrektor parku.


Strażacy z pracownikami Parku cały czas patrolują też pogorzelisko. Decyzja o tym kiedy strażacy zakończą akcje może zapasc jutro

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kończy się akcja gaśnicza w Biebrzańskim Parku Narodowym. Straż dozoruje pożarzysko [wideo]

26.04.2020, 11:05

Patrole strażaków będą dalej dozorować pożarzysko w Biebrzańskim Parku Narodowym. Kończy się akcja gaśnicza, biorące w niej udział służby będą w niedzielę (26.04) wycofywane - poinformował w niedzielę rzecznik PSP w Białymstoku Tomasz Gierasimiuk.


Żołnierze zakończyli budowę tymczasowego mostu na Biebrzy - ułatwi to pracę strażakom

25.04.2020, 16:01

Żołnierze zakończyli budowę tymczasowego mostu na Biebrzy. Przeprawa ułatwi działania straży pożarnej, która cały czas dogasza pogorzelisko po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.


Pożar nad Biebrzą opanowany, trwa dogaszanie, ale akcja się nie kończy [wideo, zdjęcia]

24.04.2020, 16:21

Pożar kilku tysięcy hektarów bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym mamy opanowany; trwa dogaszanie pogorzeliska i pojedynczych punktów, gdzie jeszcze jest ogień - poinformował w piątek (24.04) po południu komendant wojewódzki PSP w Białymstoku Jarosław Wendt.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowiskuźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok