Radio Białystok | Wiadomości | Akcja #24hDlaDudy w Podlaskiem

Akcja #24hDlaDudy w Podlaskiem

9.07.2020, 18:24, akt. 19:53

Wszystkie podlaskie powiaty chcą objechać w ciągu 24 godzin przed ciszą wyborczą przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich członkowie i wolontariusze sztabu #PodlaskieDlaDudy, by namawiać do pójścia na wybory i głosowania na Andrzeja Dudę - poinformował w czwartek (09.07) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Akcja rozpocznie się o północy z czwartku na piątek w Sejnach, zakończy w piątek przed północą w Białymstoku.


Mamy zamiar przejechać w ciągu tych 24 godzin wszystkie powiaty w naszym województwie. Będziemy rozmawiali z mieszkańcami, będziemy ich przekonywali do tego, aby głosowali na pana prezydenta w drugiej turze, będziemy rozwieszali materiały wyborcze, będziemy dyskutowali z przedsiębiorcami

- zapowiedział na konferencji prasowej sztabu #PodlaskieDlaDudy Artur Kosicki.


Działacze sztabu i wolontariusze oprócz Sejn i Białegostoku odwiedzą także: Augustów, Grajewo, Kolno, Łomżę, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Sokółkę i Mońki. Zapowiedziano odwiedzenie małych firm, rolników, mieszkańców. Sztabowcy mają się zatrzymywać także w mniejszych miejscowościach na trasie.


Radny sejmiku Sebastian Łukaszewicz dodał, że praca sztabu będzie się odbywać "do samego końca". Dodał, że akcja będzie szczegółowo relacjonowana w mediach społecznościowych. Radny Paweł Wnukowski dodał, że chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu przed niedzielnymi wyborami na mobilizację mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach i wybór "prezydenta polskich spraw, który gwarantuje bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój Polski".


Marszałek Artur Kosicki dodał, że takiej akcji przedwyborczej w Podlaskiem jeszcze nie było. Jak zaznaczył, sztab chce pokazać tą akcją, że jest za obecnym prezydentem, bo gwarantuje on dalszy rozwój wschodniej części Polski, by rozwijała się "jeszcze szybciej". Wyraził nadzieję, że uda się przekonać wielu mieszkańców "przynajmniej do wzięcia udziału w wyborach" i oddania głosu na urzędującego prezydenta.


O północy w piątek kończy się kampania wyborcza przed zaplanowaną na niedzielę 12 lipca II turą wyborów prezydenckich, w których zmierzą się ubiegający się o reelekcje prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski. Od północy z piątku na sobotę do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piontkowski i Zieliński: przywracane posterunki policji - symbolem polityki PiS

9.07.2020, 17:38

Przywracane posterunki policji, które były likwidowane za rządów PO-PSL są symbolem polityki rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy w kwestiach bezpieczeństwa obywateli - mówili w czwartek (09.07) w Zaściankach minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski i b. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.


Jarosław Gowin w Łomży: to była bardzo trudna i pod wieloma względami bardzo brutalna kampania

9.07.2020, 15:44

To była bardzo trudna i pod wieloma względami bardzo brutalna kampania wyborcza - ocenił w czwartek (9.07), na ostatniej prostej kampanii lider Porozumienia Jarosław Gowin. Mówił też, że wybór Andrzeja Dudy, to gwarancja stabilności i współpracy między prezydentem a rządem.


Zbigniew Ziobro: wizje Polski według Dudy i Trzaskowskiego są diametralnie różne

8.07.2020, 13:24

- Wybory prezydenckie rozstrzygną o kierunku rozwoju Polski - mówił w środę (8.07) w Białymstoku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Ryszard Minko
REGION
19.06.2021, 15:59, akt. 16:21

Regaty na Zalewie Siemianówka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok