Radio Białystok | Wiadomości | Tenisiści stołowi Dojlid Białystok lepsi od mistrza Polski

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok lepsi od mistrza Polski

21.09.2020, 07:16, akt. 07:22

Tenisiści Dojlid Białystok kontynuują passę zwycięstw w nowym sezonie Lotto Superligi. Białostoccy zawodnicy po bardzo emocjonującym meczu pokonali 3:2 na wyjeździe Sokołów Jarosław.

Mat. pras.
Mat. pras.

- Trzecie zwycięstwo z rzędu smakuje wyśmienicie. Tym bardziej, że pokonaliśmy obecnego mistrza Polski. Sokołów zawiesił nam poprzeczkę bardzo wysoko. Fenomenalnie zagrał Yongyin Li, który wygrał swoje oba spotkania. Na brawa zasługują też Wandżi i Aleksander Khanin, dla których była to pierwsza gra deblowa. Chłopaki dzielnie walczyli i wyszarpali to zwycięstwo - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Mecz trwał około 1,5 h. Zaczął się dla Dojlid źle, bowiem w pierwszym pojedynku Wang Zeng Yi przegrał z Kou Lei 0:3 (5:11, 8:11, 8:11).

Dla przebiegu całego meczu ważna była druga gra, w której Yongyin Li zmierzył się z Pawłem Chmielem. Od początku tego pojedynku zarysowała się przewaga Chińczyka w barwach Dojlid. Li lepiej serwował, wygrywał dłuższe wymiany, a Chmiel nie potrafił znaleźć odpowiedzi na zagrania młodszego rywala. W efekcie zawodnik Dojlid triumfował w trzech szybkich setach (11:4, 11:6, 11:7).

Wkrótce gospodarze znów objęli prowadzenie. Aleksander Khanin przegrał 1:3 z Patrykiem Zatówką.

- Aleksander miał swoje okazje w tym meczu. Szkoda, że nie udało mu się przełamać rywala. Na szczęście kolejne mecze potoczyły się po naszej myśli - relacjonuje Anchim.

Znów sprawy w swoje ręce wziął Yongyin Li. Tym razem zadanie było o wiele trudniejsze, bowiem po drugiej stronie stołu wystąpił Kou Lei, ale tego dnia tenisista Dojlid był nie do zatrzymania. Li zaskakująco łatwo poradził sobie z filarem Sokołowa, zwyciężając w dwóch setach do 8.

Stempel na zwycięstwie postawiła gra podwójna, w której para Wang Zeng Yi/Aleksander Khanin po meczu pełnym dramaturgii pokonała 2:1 duet Paweł Chmiel/Patryk Zatówka.

W trzeciej partii rywale prowadzili już 10:7 i mieli trzy piłki meczowe. Nasi tenisiści wrócili jednak do gry (10:10), a następnie w pięknym stylu przypieczętowali triumf 13:11.

Następny mecz Dojlid Białystok rozegrają już we wtorek (22.09). Wówczas rywalem Dojlid Białystok będzie Dekorglass Działdowo. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 18:00.

źródło: Mat. pras. | red: rbon

Białostocki zespół pokonał 3:0 na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra, tracąc w całym meczu tylko jednego seta.

Superliga tenisa stołowego - Chanin: kiedyś wygrałem z Dyjasem, wkrótce rewanż

27.05.2020, 14:24

"W 2014 roku, podczas DME, wygrałem z najlepszym obecnie polskim tenisistą stołowym Jakubem Dyjasem. Za kilka miesięcy może dojść do rewanżu" – powiedział reprezentant Białorusi Aleksandr Chanin, który po trzech sezonach wraca do Dojlid Białystok.

Koniec sezonu na szczeblu centralnym w tenisie stołowym - Dojlidy Białystok poza podium

2.04.2020, 07:09

Z powodu pandemii koronawirusa zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego