Radio Białystok | Wiadomości | Niektóre podlaskie urzędy zawieszają bezpośrednią obsługę interesantów

Niektóre podlaskie urzędy zawieszają bezpośrednią obsługę interesantów

autor: Katarzyna Kozłowska, Marcin Mazewski

19.10.2020, 11:51, akt. 20.10.2020, 08:41

W urzędach miejskich w Suchowoli i Wasilkowie sprawy załatwimy telefonicznie i elektronicznie. Do odwołania zamknięty jest też m.in. Urząd Miejski w Sokółce.

Urząd Miejski w Wasilkowie, foto: Monika Kalicka
Urząd Miejski w Wasilkowie, foto: Monika Kalicka

Sprawy urzędowe w Wasilkowie załatwimy głównie drogą elektroniczną

Sprawy urzędowe w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie załatwimy od poniedziałku głównie drogą elektroniczną. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju burmistrz Wasilkowa zdecydował o wstrzymaniu w urzędzie obsługi interesantów, którzy chcieliby tam przyjść osobiście.

Tylko w przypadku spraw niecierpiących zwłoki będzie można załatwić je osobiście, trzeba jednak wcześniej uzgodnić to telefonicznie. Dotyczy to spraw, których nie można załatwić drogą elektroniczną, np. rejestracji stanu cywilnego czy ewidencji ludności i dowodów osobistych. Pozostałe sprawy załatwiane będą drogą elektroniczną lub poprzez skrzynkę podawczą ustawioną przy bocznym wejściu do urzędu od strony ul. Sienkiewicza.


Zamknięty Urząd Miejski w Sokółce

Do odwołania zamknięty jest też Urząd Miejski w Sokółce. Władze miasta postanowiły zamknąć placówkę ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Sprawy urzędowe w gminie Sokółka można załatwiać tylko drogą mailową, telefonicznie lub korespondencyjnie. Szczegóły i numery telefonów są na stronie urzędu miejskiego w Sokółce.


Coraz więcej zakażeń w gminie Suchowola

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w gminie Suchowola. Testy potwierdziły obecność wirusa u trzech pracownic stołówki szkolnej, kierowcy gimbusa, jednej z nauczycielek i u jej dzieci. W związku z tym cała szkoła prowadzi w poniedziałek zajęcia w trybie zdalnym. Nauka w szkole podstawowej będzie wznowiona od środy (21.10).

Zakażony może być także jeden z pracowników urzędu gminy, czekający na wynik testu. W związku z tym urząd ograniczył dostęp petentów, którzy mogą się  kontaktować telefonicznie, mailowo oraz przez biuro podawcze. Urzędnicy  pracują w systemie rotacyjnym.

Są także pojedyncze przypadki zakażeń wśród innych mieszkańców, stąd apel burmistrza, aby pozostać w domu i ograniczyć kontakty do niezbędnego minimum. Jak dodaje Michał Matyskiel, osoby samotne i starsze, jeśli potrzebują np. pomocy w zrobieniu zakupów, mogą dzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.


| red: mak, mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W regionie działa 7 izolatoriów dla chorych na COVID-19

19.10.2020, 11:40

W podlaskich szpitalach przybywa chorych na COVID-19. Wojewoda wyznacza kolejne obiekty na izolatoria, trwają też prace nad wskazaniem lokalizacji szpitala tymczasowego.


Z powodu koronawirusa odwołane przedstawienia w Teatrze Dramatycznym

19.10.2020, 10:56

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników odwołano do końca tygodnia wszystkie przedstawienia w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku - poinformowała w poniedziałek instytucja. Dyrekcja liczy, że działalność uda się wznowić w przyszłym tygodniu.


283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

19.10.2020, 10:36

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób, w tym u 283 w Podlaskiem – podał w poniedziałek (19.10) resort zdrowia. Zmarło 41 chorych.


W Podlaskiem będzie więcej punktów do pobierania próbek na obecność koronawirusa

18.10.2020, 11:08

W naszym regionie będzie więcej punktów do pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa, a te, które już działają, będą pracować dłużej.


Białystok w strefie czerwonej - monitoring komunikacji, zmiany dotykają m.in. kibiców piłkarskich

17.10.2020, 12:39

Od soboty (17.10) w czerwonej strefie objętej największymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa znalazł się też Białystok. Magistrat monitoruje m.in. sytuację w komunikacji. Ograniczenia od razu odczują kibice piłkarscy, którzy nie wejdą na sobotni mecz Jagiellonii z Lechem Poznań.


Główna siedziba Muzeum Podlaskiego - Ratusz - zamknięta z powodu koronawirusa

16.10.2020, 17:40

Główna siedziba Muzeum Podlaskiego - Ratusz - została zamknięta po stwierdzeniu koronawirusa u dyrektora placówki. Ratusz jest zamknięty do 21 października.


Wojewoda podlaski wydał kilkanaście decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii

16.10.2020, 16:26

Jeden lekarz i kilkanaście pielęgniarek dostało dotąd w Podlaskiem decyzje wojewody o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii – poinformował w piątek (16.10) Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Lekarz i trzy pielęgniarki pracę przyjęły – dodano.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Poranek w Białymstoku 26 stycznia 2021 r., fot. Monika Kalicka
UWAGA!
26.01.2021, 05:27, akt. 06:32

Atak zimy w Podlaskiem [zdjęcia]
Intensywne opady śniegu w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
POGODA
25.01.2021, 08:50, akt. 26.01.2021, 06:21

W Podlaskiem ciągle pada śnieg [zdjęcia, wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok