Radio Białystok | Wiadomości | "Fotograficzny Atlas Epidemii" - wirtualna wystawa o życiu w lockdownie

"Fotograficzny Atlas Epidemii" - wirtualna wystawa o życiu w lockdownie

22.11.2020, 15:47, akt. 17:25

Fotografie ukazujące życie podczas wiosennego lockdownu - izolację, zamknięcie, samotność, ucieczkę w świat przyrody, ale też czas z rodzinną czy na realizowanie swoich pasji - można oglądać na wirtualnej wystawie "Fotograficzny Atlas Pandemii".

Targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej, fot. Monika Kalicka
Targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej, fot. Monika Kalicka

Akcję zorganizował wiosną Białostocki Ośrodek Kultury, który w trakcie lockdownu zachęcał wszystkich do nadsyłania zdjęć opowiadających osobiste historie związane z nową, trudną dla wszystkich sytuacją. W sumie wpłynęło ponad 100 fotografii amatorów i profesjonalistów - przede wszystkim osób z naszego regionu, ale też z innych części Polski czy świata.


- Wśród tematów pojawiał się bardzo często temat samotności, izolacji, zamknięcia, zamknięcia w domu z dziećmi, ale też zamknięcia, dzięki któremu można było realizować swoje pasje. Jednym z tematów była pustka - pusty Londyn, puste centra handlowe, puste place zabaw - opowiada jeden z pomysłodawców projektu oraz kurator wystawy Marcin Pawlukiewicz z BOK.


Na wystawie w Internetowej Galerii Fotografii VirtuRama virturama.pl prezentowane są tylko wybrane zdjęcia. Marcin Pawlukiewicz zaznacza, że zależało mu na pokazaniu różnorodnych zdjęć, tematów i przeżyć oddających tamten czas. - Chciałem, żeby wystawa oddawała emocje, ale też dokumentalny aspekt tego momentu - dodaje.

Na wystawie można obejrzeć ok. 60 zdjęć. Od przyszłego tygodnia prace znajdą się w specjalnym kubiku, który stanie przed siedzibą Białostockiego Ośrodka Kultury.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Posłuchaj ciszy" - reportaż Joanny Sikory

14.04.2020, 00:01

Epidemia, poza izolacją i niepewnością, przyniosła też ciszę. Ucichły parki, place zabaw, ulice. Świat opustoszał, brakuje dźwięków. Tak jakby wszyscy wstrzymali oddech i czekali na to, co dalej.


Puste parki i kolejki przed sklepami w Białymstoku [zdjęcia]

4.04.2020, 10:10

Barierki ustawione przy głównych alejach, komunikaty o zakazie wchodzenia i patrole straży miejskiej. W taki sposób w Białymstoku realizowane są ograniczenia w dostępie m.in. do parków. Natomiast tłoczno jest przed sklepami, przed którymi ustawiają się spore kolejki.


Nie mogłam zostać w domu. Białystok w stanie zagrożenia epidemicznego [fotoreportaż]

14.03.2020, 19:08

Białystok chyba w żadną sobotę nie był tak pusty. W piątek (13.03) premier ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. W sobotę miasto zamarło.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: Kolizyjne Podlasie
BIAŁYSTOK
22.09.2021, 18:45, akt. 19:00

Policyjny pościg za oplem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok