Radio Białystok | Wiadomości | W koszykarskich "Rogatych Derbach" Tur Bielsk Podlaski pokonał Żubry Białystok 92:85

28.11.2020, 21:57, akt. 29.11.2020, 17:22

W koszykarskiej drugiej lidze, w Bielsku Podlaskim mieliśmy regionalne "Rogate Derby" pomiędzy miejscowym Turem i białostockimi Żubrami.

Tur Bielsk Podlaski - Żubry Białystok 92:85, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
W koszykarskich "Rogatych Derbach" Tur Bielsk Podlaski pokonał Żubry Białystok 92:85 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Jak przystało na pojedynek derbowy, emocji nie brakowało, a o wyniku decydowała końcówka spotkania. Przez 3 kwarty minimalnie prowadziły Żubry, ale czwarta część meczu należała już do gospodarzy. Zawodnicy Tura zdobyli w niej aż 32 punkty i ostatecznie wygrali całe spotkanie 92:85, choć po trzeciej kwarcie było 65:60 dla białostoczan.

Był to siódmy ligowy mecz i siódma wygrana podopiecznych trenera Kamila Zakrzewskiego, natomiast Żubry rozegrały dziewiąte spotkanie w tym sezonie i była to ich piąta porażka. W tabeli zespoły z Podlasia zajmują odpowiednio - bielszczanie - z dorobkiem 14 punktów - piąte, a białostoczanie, gromadząc jedno oczko mniej - siódme miejsce.

| red: maj

Po raz drugi w tym sezonie koszykarskie drużyny z naszego regionu grały w tzw. "Rogatych Derbach". Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, mecz wygrali koszykarze Żubrów Białystok.