Radio Białystok | Wiadomości | Można zgłaszać młodych wolontariuszy do konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

Można zgłaszać młodych wolontariuszy do konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

23.01.2021, 11:37, akt. 11:42

Młodych aktywnych wolontariuszy działających w Białymstoku można zgłaszać do konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Miasto, które jest jego organizatorem, chce w ten sposób zwrócić uwagę i nagrodzić młodzież, która bezinteresownie pomaga innym.

Młodzi wolontariusze nagrodzeni w konkursie "ośmiu wspaniałych", fot. Sylwia Krassowska
Młodzi wolontariusze nagrodzeni w konkursie "ośmiu wspaniałych", fot. Sylwia Krassowska

To 26. białostocka edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Ideą konkursu, jak podkreślają urzędnicy, jest "propagowanie idei wolontariatu, zwracanie uwagi na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników".

Kandydatów, uczniów białostockich szkół, działających na rzecz mieszkańców miasta, mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji młodzieżowych i uczniowskich, placówki oświatowo-wychowawcze, kluby, rodzice, koleżanki i koledzy wolontariuszy. 

Wolontariuszy można zgłaszać pojedynczo lub grupowo do 12 lutego.

Wolontariuszy, których oprócz wysłania zgłoszenia czeka też rozmowa, będzie oceniać kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli samorządu, duchowieństwa, organizacji pozarządowych i laureatki poprzedniej edycji. Rozmowy, które odbędą się stacjonarnie lub online, zaplanowano na początek marca.

Wyniki konkursu mają być znane w kwietniu. Wśród nich będzie ośmiu laureatów w kategorii "Ósemeczki" (z klas 4-6 szkoły podstawowej) i ośmiu w kategorii "Ósemki" (z klas 7-8 szkoły podstawowej i 1-5 szkoły ponadpodstawowej). Otrzymają oni honorowy tytuł "Wspaniały Wolontariusz/Wspaniała Wolontariuszka" oraz nagrody. Wyróżnienia trafią do wolontariuszy zgłoszonych w kategorii grupowej. Dodatkowo jeden z laureatów "Ósemek" będzie reprezentował Białystok podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu.

Jak informuje miasto, średnio co roku wpływa ponad 60 zgłoszeń indywidualnych oraz 13 grupowych. 

- Cieszymy się, że mamy tak wspaniałą młodzież, która z wielkim zaangażowaniem i nieraz w trudnych warunkach niesie pomoc innym - powiedział cytowany w komunikacie prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Przypomniał, że ubiegłoroczna laureatka, Luiza Jodkowska, została doceniona przez ogólnopolskie jury i otrzymała tytuł "Wspaniałej Polski".

Ogólnopolski Konkurs Samorządowy Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" organizowany jest od 1993 roku przez organizację "Świat na Tak".

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Organizacja Caritas istnieje już 30 lat

20.01.2021, 17:55

To jedna z największych organizacji dobroczynnych w Polsce. Caritas obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku pracownicy Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie.


Białostockie stowarzyszenie pomaga osobom niepełnosprawnym w znalezieniu wolontariusza

25.12.2020, 09:30

To szansa na otrzymanie wsparcia. Białostockie stowarzyszenie "My dla innych" pomaga osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu wolontariusza.


Młodzi wolontariusze nagrodzeni w konkursie "ośmiu wspaniałych"

2.04.2019, 16:19

16 młodych wolontariuszy i dwa szkolne koła wolontariuszy, którzy pomagają potrzebującym, organizują akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy i angażują się w projekty społeczne – wyróżniono w we wtorek (2.04) w białostockiej części konkursu ośmiu wspaniałych.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok