Radio Białystok | Wiadomości | Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Bełchatowie ze Skrą 0:3

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Bełchatowie ze Skrą 0:3

1.02.2021, 07:33, akt. 19:58

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się w poniedziałek (1.02) w Bełchatowie z tamtejszą Skrą w zaległym meczu siatkarskiej PlusLigi.

Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

Suwalczanie przegrali z faworyzowaną Skrą 0:3. W pierwszym secie ulegli do 17. W drugiej - najbardziej wyrównanej partii prowadzili już 5:0, by przegrać na przewagi do 24. W trzeciej i ostatniej odsłonie meczu bełchatowianie rozbili biało-niebieskich do 15. MVP spotkania został Karol Kłos. Poniżej przebieg tego meczu.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki zaczyna w ustawieniu: Klinkenberg, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Warda, Tuaniga i libero Czunkiewicz.

Skra wychodzi w składzie: Sander, Kłos, Bieniek, Ebadipour, Petković, Łomacz i libero Piechocki.

Wyrównany początek spotkania, żadna z drużyn nie potrafi odskoczyć na kilka punktów, jak się później okazuje - do czasu. Jedni i drudzy "kopią" zagrywką. Suwalczanie po dwóch asach serwisowych Bartłomieja Bołądzia wychodzą na prowadzenie 13:11, ale gospodarze odrabiają, a zza dziewiątego metra szaleje Ebadipour. Bełchatowianie zdobywają pięć oczek z rzędu. Skra nie trwoni już takiej zaliczki i przejmuje kontrolę w tym secie. Partia kończy się udanym blokiem gospodarzy na Bartłomieju Bołądziu - 25:17.

Set 2

Pięć pierwszych punktów w drugim secie zdobywają podopieczni Andrzeja Kowala, a w polu zagrywki szaleje Cezary Sapiński. Nie zrobiło to jednak większego wrażenia na Skrze, która odrabia straty i doprowadza do remisu 6:6. Taki stan utrzymuje się w dalszej części seta - 14:14, 21:21 i tak do gry na przewagi - po 24. Dwie piłki wystarczyły, aby podopieczni Mieszko Gogola zamknęli tę partię - 26:24 i 2:0 prowadzą gospodarze.

Set 3

Skra od początku tej partii narzuca swoje tempo i wychodzi na prowadzenie 6:1, utrzymuje je w dalszej części seta (10:5). Suwalczanie mają problemy ze skończeniem akcji bezpośrednio po przyjęciu. Bełchatowianie podnoszą piłki w obronie i wyprowadzają zabójcze kontry. Podopieczni trenera Kowala walczą i odrabiają część strat, ale znów pojawiają się błędy i dystans się nie zmniejsza (15:10). Skra w pełni kontroluje to spotkanie, a ten set coraz bardziej przypomina czwartą partię z Zawiercia (20:13). Ostatecznie 25:15 i 3:0 w całym meczu wygrywają gospodarze. MVP spotkania zostaje Karol Kłos

Biało-niebiescy z dorobkiem 27 punktów zajmują 10. pozycję w ligowej tabeli, tracąc do ósmych Katowic dwa punkty. Suwalczanie 5 lutego zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

| red: mak, maj

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odrabiali zaległości z 5. kolejki PlusLigi. W środę (27.01) w Zawierciu zmierzyli się z tamtejszą Wartą.

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa, ale wywozi z Warszawy cenny punkt

24.01.2021, 07:34

W siatkarskiej Pluslidze Ślepsk Malow Suwałki zagrał wyjazdowy mecz z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa.

Było blisko niespodzianki, ale ostatecznie ZAKSA pokonuje Ślepsk Malow Suwałki 3:1

16.01.2021, 07:48

Dla siatkarzy Ślepska Malow Suwałki był to pierwszy ligowy mecz w tym roku i od razu z arcytrudnym rywalem. Biało-niebiescy mierzyli się z niepokonaną dotąd ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają ostatnie spotkanie w tym roku - pokonują Cuprum Lubin 3:1

22.12.2020, 07:39

Po raz ostatni w tym roku na boisko wybiegli siatkarze Ślepska Malow Suwałki. We wtorek wieczorem (22.12) zmierzyli się we własnej hali z Cuprum Lubin.