Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorcy z regionu złożyli ponad dwa tysiące wniosków o wsparcie z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego

Przedsiębiorcy z regionu złożyli ponad dwa tysiące wniosków o wsparcie z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego

16.02.2021, 18:01, akt. 18:14

Ponad dwa tysiące wniosków wpłynęło od podlaskich firm w konkursie na dotacje na kapitał obrotowy, na bieżące potrzeby i wydatki w walce ze skutkami koronawirusa w gospodarce - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku. We wtorek (16.02) zakończył się nabór w tym konkursie.

pieniądze - fot. Monika Kalicka
pieniądze - fot. Monika Kalicka

Do podziału jest 25 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020 w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Złożone wnioski są na łączną sumę 61 mln zł - poinformował urząd.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki zapowiedział po południu w mediach społecznościowych, że będzie zabiegał o to, by zwiększono pulę środków unijnych na rzecz firm w walce ze skutkami pandemii tak, by dotacje dostało jak najwięcej przedsiębiorstw z regionu.

O wsparcie mogą się tym razem starać mikro- i małe firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, których sytuacja w pandemii pogorszyła się. Wnioski - w elektronicznym naborze w poniedziałek i wtorek - mogły składać te podmioty, które dotąd nie dostały takiego wsparcia. Firmy muszą wykazać co najmniej 40 proc. spadek przychodów ze sprzedaży.

Urząd marszałkowski już wcześniej informował, że bezzwrotne dotacje w pierwszej kolejności dostaną te firmy, które wykażą największe spadki.

Ocena wniosków będzie prowadzona na bieżąco. Do końca tygodnia na stronie programu regionalnego (RPOWP-PAP) zostanie opublikowana lista wniosków przekazanych do oceny, uszeregowana według najwyższego procentowo spadku obrotów

- poinformował urząd marszałkowski. Firmy, które znajdą się na tej liście, będą zobowiązane w ciągu trzech dni roboczych dostarczyć do urzędu dokumenty w formie papierowej.

Urząd marszałkowski przypomniał, że dotychczas z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego firmy w regionie dostały łącznie 186 mln zł pomocy w formie dopłat do wynagrodzeń, dotacji na kapitał obrotowy, tzw. bonu antywirusowego i preferencyjnych pożyczek. Wsparcie to dostało ok. 9,5 tys. firm.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy przedsiębiorcy znów mogą się starać o pieniądze z funduszy europejskich

4.02.2021, 17:01

Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego znów będą mogli dostać dofinansowanie na bieżącą działalność swoich firm. Do podziału będzie 25 milionów złotych z funduszy europejskich.


Kolejnych 59 podlaskich firm dostanie wsparcie w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii

28.01.2021, 17:09

Kolejnych 59 podlaskich firm dostanie pomoc w łącznej wysokości 2 mln zł na kapitał obrotowy w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa - zdecydował w czwartek (28.01) zarząd województwa. Pieniądze pochodzą z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Morawiecki: przeznaczymy 35 mld zł na wsparcie dla przedsiębiorców

7.12.2020, 14:38

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przeznaczy 35 miliardów złotych na wsparcie dla polskich przedsiębiorców w ramach Nowej Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok