Radio Białystok | Wiadomości | Drogi przejezdne - jazdę utrudniają mgły i marznące opady

Drogi przejezdne - jazdę utrudniają mgły i marznące opady

20.02.2021, 07:25, akt. 08:29

Mgły i opady marznące powodujące gołoledź mogą w sobotę (20.02) utrudniać jazdę kierowcom w województwie podlaskim - ostrzegają synoptycy i drogowcy. Policja nie odnotowała na razie poważniejszych wypadków.

Fotolia.com
Fotolia.com

Synoptycy ostrzegają przed gęstą mgłą i gołoledzią

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie - obowiązujące przez całą noc do godzin przedpołudniowych w sobotę - o opadach marznącego deszczu i mżawki powodujących gołoledź, dotyczące zwłaszcza centralnej i północnej części regionu. Jazdę kierowcom utrudnia też mgła, która może się miejscami utrzymywać też w ciągu dnia.

"Drogi krajowe są przejezdne i mokre, monitorujemy sytuację na wypadek spadku temperatury czy oblodzenia" - poinformował dyżurny białostockiego oddziału GDDKiA. W nocy z piątku na sobotę w centralnej części Podlaskiego odnotowano niewielkie opady śniegu, które nie wpłyną na warunki jazdy. Policja nie odnotowała poważniejszych wypadków, ale apeluje do kierowców o ostrożność.


Temperatura na plusie 

W północno-wschodniej Polsce spodziewana jest w sobotę niewielka odwilż; po raz pierwszy od wielu dni, gdy notowane były bardzo duże mrozy, temperatura ma być powyżej zera. "Mamy nadejście typowej zimowej odwilży" - powiedział Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz IMGW. Według prognoz do wtorku-środy spodziewane są w Podlaskiem w dzień temperatury dodatnie niewiele przekraczające zero, w nocy mróz.

Utrudnieniem dla kierowców będą też mgły osadzające szadź i ograniczające widoczność. W środku przyszłego tygodnia temperatura w tej części kraju ma wzrosnąć do 8-10 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Meteorolodzy prognozują jednak, że na przełomie lutego i marca może w tym regionie wrócić zima.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku broni urzędników nadzorujących pracę firm odśnieżających miasto

19.02.2021, 16:22

Firmy odpowiedzialne za odśnieżanie nie wykonały należycie swojej pracy, ale nie ma w tym winy urzędników nadzorujących ich pracę - twierdzi Tadeusz Truskolaski.


Śliskie drogi i chodniki w Podlaskiem

19.02.2021, 06:49

Na drogach i chodnikach w Podlaskiem może być w piątek (19.02) bardzo ślisko. Około południa i po południu można spodziewać się marznących opadów powodujących gołoledź.


Czym sypnąć lód, by nie wywinąć orła - eksperyment Kamila Kalickiego i Andrzeja Ryczkowskiego [zdjęcia]

15.02.2021, 08:43

Śnieg w ostatnich tygodniach sypie i sypie, a miasto Białystok nie sypie. Nasi eksperymentatorzy Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski postanowili nie wsypując drogowców (bo podobno nie mają soli) poeksperymentować z innymi specyfikami zwiększającymi (w teorii) przyczepność.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulTadeusz Grabowski kończy 100 lat, fot. Adam Dąbrowski
REGION
1.08.2021, 20:06, akt. 2.08.2021, 11:49

Tadeusz Grabowski kończy 100 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok