Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Białegostoku broni urzędników nadzorujących pracę firm odśnieżających miasto

Prezydent Białegostoku broni urzędników nadzorujących pracę firm odśnieżających miasto

autor: Edyta Wołosik

19.02.2021, 16:22, akt. 18:02

Firmy odpowiedzialne za odśnieżanie nie wykonały należycie swojej pracy, ale nie ma w tym winy urzędników nadzorujących ich pracę - twierdzi Tadeusz Truskolaski.

Poranek w Białymstoku 26 stycznia 2021 r., fot. Monika Kalicka
Poranek w Białymstoku 26 stycznia 2021 r., fot. Monika Kalicka

W taki sposób prezydent Białegostoku odpowiada na pismo radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcą m.in. wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników.

To są żarty, dlatego, że to firmy odpowiadają za to, my nadzorujemy w postaci m.in. protokołów z ich pracy i w postaci nakładanych kar, ale zgadzam się z tym, że stan ulic był przez kilka, a nawet kilkanaście dni niezadowalający, był bardzo trudny, warunki były trudne, ale też firmy się nie przygotowały - mówi Tadeusz Truskolaski.

Radni chcą też, by prezydent przedstawił rzetelne sprawozdanie z akcji zimowego oczyszczania Białegostoku. Tadeusz Truskolaski zapowiada, że informacja będzie na poniedziałkowej sesji rady miasta, choć bez protokołów, o których również mówili radni. Jak wyjaśnia: "będzie zbiorcza informacja, natomiast radni mają w Departamencie Gospodarki Komunalnej możliwość sprawdzenia protokołów z kontroli, jest ich dużo, są rzetelne i my nie obawiamy się tego, że ktoś chce je zobaczyć, czy sprawdzić".

Za zimowe utrzymanie głównych ulic w Białymstoku odpowiedzialne są dwie firmy, które po styczniowych i lutowych intensywnych opadach śniegu nie poradziły sobie z odśnieżaniem. Przez wiele dni mimo ustania opadów, drogi były oblodzone.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Radni Białegostoku niezadowoleni ze stanu odśnieżenia miasta

17.02.2021, 09:12

O 170 wzrosła liczba kolizji, do jakich doszło w Białymstoku w pierwszej połowie lutego, w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Najwięcej zdarzeń - prawie 70 - policja odnotowała 5 lutego.


Weekendowe odśnieżanie Białegostoku - akcja będzie trwała 24 godziny na dobę

13.02.2021, 11:02

Kilkadziesiąt białostockich ulic, które najbardziej wymagają odśnieżenia, bo zalega na nich śnieg i lód zostanie w weekend oczyszczonych - informuje miasto. Akcja interwencyjnego odśnieżania odbywa się w trybie ciągłym - 24 godziny na dobę.


Zimowe oczyszczanie Białegostoku - telefony do firm odpowiedzialnych za odśnieżanie

8.02.2021, 12:46

Opady śniegu co kilka dni paraliżują Białystok, jezdnie są śliskie, część osiedlowych uliczek jest nieprzejezdna ze względu na ogromne zaspy, a mieszkańcy brną w śniegu po chodnikach. Białystok podzielony jest na 6 stref zimowego utrzymania. Podajemy telefony do firm odpowiedzialnych za stan białostockich ulic, uliczek i chodników.


Zabrakło soli - felieton Marka Gąsiorowskiego

5.02.2021, 17:04

Po raz pierwszy od kilku lat zawitała do nas mroźna i śnieżna zima. To niby nic nadzwyczajnego w naszej strefie klimatycznej, ale taka zima, jaką mamy teraz, to taki nieproszony gość. Ale nawet taki gość swoje prawa ma.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASXavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
18.10.2021, 23:38, akt. 19.10.2021, 00:23

Xavier Dziekoński: Szkoda tego karnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok