Radio Białystok | Wiadomości | Agromech z Sokółki będzie jednak kontynuował produkcję - zdecydowały władze miasta

Agromech z Sokółki będzie jednak kontynuował produkcję - zdecydowały władze miasta

autor: Marcin Gliński

5.04.2021, 08:32, akt. 17:04

Miejska spółka Agromech w Sokółce nadal będzie zajmować się produkcją metalowych szafek. Taki plan na dalsze działanie firmy mają władze miasteczka.

martintu - Fotolia.com
martintu - Fotolia.com

Wcześniej władze Sokółki chciały sprzedać zadłużone od wielu lat przedsiębiorstwo, ale nikt nie chciał go kupić. Pracownicy firmy otrzymali wypowiedzenia i miało dojść do wydzierżawienia hali produkcyjnej. Jednak jak mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik, produkcja ma być kontynuowana.

- Planujemy kontynuować produkcję. Trwają rozmowy z kontrahentami Agromechu. Wnika z nich, że są oni zainteresowani tym, żeby nadal współpracować ze spółką Agromech. Planujemy przejęcie produkcji przez naszą spółkę MPEC Sokółka i realizację w tej formule umów co najmniej do końca roku - mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik.

Adam Juchnik dodaje, że przejęcie zadań Agromechu przez inną spółkę pozwoli zmniejszyć koszty produkcji.

- Przejęcie produkcji przez spółkę MPEC będzie miało na celu obniżenie kosztów produkcji. Przy zmniejszonej obsadzie, przy zmniejszonej załodze, te koszty znacząco spadną i pozwoli to realizować zobowiązania spółce Agromech. Część pracowników Agromechu będzie zaangażowana przez spółkę MPEC do tej produkcji - dodaje Adam Juchnik.

Władze gminy Sokółka liczą na to, że dzięki kontynuowaniu produkcji kontrahenci będą w dalszym ciągu korzystali z usług Agromechu, a to pozwoli zmniejszyć zadłużenie firmy.

Sokólski Agromech od wielu lat produkuje metalowe szafki, zajmuje się diagnostyką aut ciężarowych i naprawą sprzętu rolniczego. Zadłużenie spółki to około 1 milion 400 tys. zł. Gmina Sokółka posiada 100 proc. udziałów w przedsiębiorstwie.


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władzom Sokółki nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa Agromech - pracownicy dostali wypowiedzenia

23.03.2021, 22:09

Pracownicy firmy Agromech w Sokółce dostali wypowiedzenia - władzom samorządowym nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok