Radio Białystok | Wiadomości | Władzom Sokółki nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa Agromech - pracownicy dostali wypowiedzenia

Władzom Sokółki nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa Agromech - pracownicy dostali wypowiedzenia

autor: Marcin Gliński

23.03.2021, 22:09, akt. 24.03.2021, 07:47

Pracownicy firmy Agromech w Sokółce dostali wypowiedzenia - władzom samorządowym nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Spółka Agromech od wielu lat jest zadłużona. Mimo że ogłoszono trzy przetargi, nikt się nie zgłosił. Dlatego trzeba było zamknąć zakład produkujący metalowe konstrukcje i zwolnić ponad 20 pracowników.

Sokólscy radni wyasygnowali na odprawy 300 tysięcy złotych - mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik:


W związku z zamykaniem działalności produkcyjnej spółki, konieczne jest wypowiedzenie pracownikom ich umów o pracę. Umowy te zostały wypowiedziane, w obecnym miesiącu upływa okres wypowiedzenia. Uchwała zmierza do tego, aby spółka mogła wywiązać się ze zobowiązań wobec pracowników - mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik.

 

Adam Juchnik dodaje, że władze gminy mają plany co do dalszej działalności Agromechu:

 

Trwają rozmowy na temat dzierżawienia zarówno hali produkcyjnej jak i przekazania, oczywiście odpłatnego, stacji diagnostycznej. Spółka, mimo, że nie będzie prowadziła produkcji, posiada aktywa w postaci nieruchomości. Z tego tytułu będzie osiągała dochód - dodaje zastępca burmistrza Sokółki.

 

Sokólski Agromech przez wiele lat produkował metalowe szafki i zajmował się diagnostyką aut ciężarowych i naprawą sprzętu rolniczego. Zadłużenie spółki to około 1,4 mln zł. Gmina Sokółka posiada 100 proc. udziałów w przedsiębiorstwie.

| red: bs, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedstawiciele GDDKiA podpisali umowę z firmą PORR na projekt i budowę drogi S19 Kuźnica-Sokółka

12.03.2021, 13:42

Firma PORR Polska za 526,2 mln zł zaprojektuje i zbuduje ok. 16-km odcinek drogi S19 Kuźnica-Sokółka. W piątek (12.03), z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wiceministra Rafała Webera, na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy podpisano umowę w tej sprawie.


Oszuści wciąż próbują okradać metodą "na zdalny pulpit" - ich ofiarą padła mieszkanka Sokółki

4.03.2021, 14:19

Przypadkowo blokując konto bankowe, mieszkanka z okolic Sokółki nie straciła wszystkich oszczędności. Wcześniej zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Oszuści chcieli okraść 55-latkę metodą "na zdalny pulpit".


Były policjant z Sokółki skazany za wypadek drogowy, w którym zginął pieszy

18.02.2021, 16:06

4 lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze - taki prawomocny wyrok zapadł w czwartek (18.02) przed Sądem Okręgowym w Białymstoku wobec byłego już policjanta z Sokółki, za śmiertelny wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia pomocy rannemu pieszemu.


W 2022 r. mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej

30.01.2021, 07:57

W przyszłym roku pierwsi mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej. Tak deklaruje inwestor - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., który w miasteczku zamierza wybudować stację regazyfikacji LNG.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok