Radio Białystok | Wiadomości | Rodzice interweniują u burmistrza Knyszyna w obronie nauczycielki zajmującej się autystycznymi dziećmi

Rodzice interweniują u burmistrza Knyszyna w obronie nauczycielki zajmującej się autystycznymi dziećmi

autor: Edyta Wołosik

18.05.2021, 07:04, akt. 08:48

Ponad 300 osób podpisało się pod petycją do burmistrza Knyszyna m.in. w obronie nauczycielki od dwóch lat zajmującej się autystycznymi dziećmi. Jej umowa o pracę w miejscowej szkole wygasa z końcem sierpnia i na ten moment nie ma przyzwolenia, by ją przedłużyć.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Rodzice interweniują u burmistrza Knyszyna w obronie nauczycielki zajmującej się autystycznymi dziećmi - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rodzice obawiają się, że zmiana nauczycielki negatywnie wpłynie na ich dzieci. Jak mówią: "przez dwa ostatnie lata szkoła zapewniała dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną z autyzmem opiekę na bardzo wysokim poziomie, dlatego nie rozumiemy tego, że są problemy z zatwierdzeniem arkusza organizacyjnego na kolejny rok szkolny". 

Władze gminy chcą, by godziny przynajmniej jednej nauczycielki pracującej przez ostatnie dwa lata z dziećmi niepełnosprawnymi, której umowa wygasa z końcem sierpnia, przejęli inni nauczyciele zatrudnieni w placówce na czas nieokreślony. Ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. 

Rodzice nie rozumieją, dlaczego nie stało się to dwa lata temu. Zapewniają, że gdyby wtedy edukacją ich dzieci i opieką zajmowali się pracujący tam nauczyciele, to nie byłoby teraz petycji. Mówią, że chodzi im o zmianę osoby w trakcie kształcenia, co ich zdaniem szczególnie źle wpłynie na dzieci autystyczne. 

Burmistrz Jarosław Chmielewski wyjaśnia: "dwa lata temu, a nawet rok temu była inna sytuacja finansowa i inaczej podchodziliśmy do arkusza organizacyjnego; teraz dochody gminy spadły, doszły nowe, niespodziewane wydatki i musimy oszczędzać". 

Mieszkańcy napisali w petycji m.in.: "żądamy zwiększenia nakładów na zatrudnienie specjalistów w naszej gminie, w tym w szkole, bo to Pan decyduje o tym, ile szkoła jako jednostka Panu podległa ma środków na zatrudnianie nauczycieli". 

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Brak mebli, toalet czy szatni - trudna sytuacja przedszkolaków w Knyszynie

2.10.2019, 15:39

6-latki w klasach obok 8-klasistów, brak odpowiednich mebli, toalet czy szatni - to codzienność przedszkolaków w Knyszynie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaski Dzień Pola w Szepietowie, fot. Paweł Wądołowski
SZEPIETOWO
13.06.2021, 15:30, akt. 15:37

Podlaski Dzień Pola w Szepietowie

źródło: PRB
EURO
12.06.2021, 07:26, akt. 11:29

Typy ze Świerkowej, część 1 - wynikiźródło: Facebook M-GCKiS w Choroszczy
REGION
12.06.2021, 12:40, akt. 12:45

Rozpoczęły się 39. Dni Choroszczyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok