Radio Białystok | Wiadomości | Więcej osób w restauracjach i hotelach, otwarte dyskoteki - rząd łagodzi obostrzenia na wakacje

Więcej osób w restauracjach i hotelach, otwarte dyskoteki - rząd łagodzi obostrzenia na wakacje

10.06.2021, 17:03, akt. 17:54

Hotele mogą udostępnić 75 proc. miejsc. Więcej osób będzie mogło zasiąść przy stolikach w restauracji. Otwarte będą dyskoteki. To m.in. zakłada plan łagodzenia obostrzeń na okres wakacji.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Złagodzenie obostrzeń na wakacje - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rząd zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń. Co ważne, do limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione - poinformował w czwartek (10.06) premier Mateusz Morawiecki.

Od 13 czerwca zostaną otwarte strefy gastronomiczne w kinach, teatrach i w innych instytucjach kultury i rozrywki oraz podczas koncertów. Więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - dopuszczalna będzie połowa zajętych miejsc dla wiernych, od 26 czerwca - 75 proc.

Większość nowych zasad będzie obowiązywała od 26 czerwca. - Łagodzimy ograniczenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań - powiedział Morawiecki.

W środkach transportu obłożenie będzie mogło sięgać 100 proc., jednak wciąż będzie trzeba nosić maseczki. Targi i konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości. Dotychczasowych limit, czyli jedna osoba na 15 m², zostanie zmieniony na jedną osobę na 10 m².

Także wydarzenia sportowe i koncerty na obiektach sportowych będą się odbywać z większą liczbą widzów. Od 26 czerwca będzie można zająć 50 proc. miejsc na takich wydarzeniach - zapowiedził premier.

W hotelach i obiektach wypoczynkowych limit dopuszczalnych miejsc zajętych przez gości będzie wynosił 75 proc. Premier wyjaśnił, że do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12. roku życia. - Chcemy tym samym zachęcić dzieci i młodzież do wyjazdów wakacyjnych - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Od 26 czerwca otwarte będą kluby i dyskoteki z limitem 150 osób na lokal. Z kolei w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach czy w salach zabaw wprowadzany jest nowy limit uczestników - 1 osoba na 10 m², a nie 15 jak dotychczas.

W najbliższych dniach ma być też otwarty Stadion Narodowy dla strefy kibica


- Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy, których Polska jest częścią, oby jak najdłużej - powiedział premier. - Chcemy wspólnie móc się cieszyć, utrzymując dyscyplinę sanitarną, ale strefa kibica na Stadionie Narodowym będzie otwarta - dodał.źródło: Kancelaria Premiera, PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po rocznej przerwie wracają wycieczki szkolne - głównym celem dobra zabawa i integracja

8.06.2021, 17:23

Od wyjazdów jednodniowych bez noclegów po kilkudniowe, m.in. w górach. Czerwiec to już tradycyjnie czas szkolnych wycieczek.


Mimo poprawiającej się sytuacji epidemicznej w podlaskich szpitalach wciąż nie można odwiedzać chorych

4.06.2021, 15:08

W szpitalach systematycznie zmniejsza się liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19.


Otwarte sale zabaw dla dzieci i wesela do 150 osób - rząd luzuje kolejne obostrzenia

2.06.2021, 12:01

Od 6 czerwca przywrócona będzie możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw. Będą mogły być otwarte sale zabaw, zwiększony będzie też limit imprez i zgromadzeń - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegając, że obowiązywać będą limity.


Minister zdrowia będzie rekomendował, noszenie maseczek wewnątrz jeszcze w wakacje

31.05.2021, 11:18

Będę rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.


Otwarte są ogródki gastronomiczne - restauracje odwiedza wielu białostoczan [zdjęcia]

15.05.2021, 14:12

To kolejny etap luzowania obostrzeń epidemicznych. Od soboty (15.05) otwarte są ogródki gastronomiczne. Do lokali w centrum Białegostoku przychodzi wielu mieszkańców, którzy nie mogli się już doczekać spotkań poza domem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok