Radio Białystok | Wiadomości | Otwarte sale zabaw dla dzieci i wesela do 150 osób - rząd luzuje kolejne obostrzenia

Otwarte sale zabaw dla dzieci i wesela do 150 osób - rząd luzuje kolejne obostrzenia

2.06.2021, 12:01, akt. 12:19

Od 6 czerwca przywrócona będzie możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw. Będą mogły być otwarte sale zabaw, zwiększony będzie też limit imprez i zgromadzeń - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegając, że obowiązywać będą limity.

źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia
źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na środowej konferencji prasowej, że od 6 czerwca do 25 czerwca zostaje przedłużony w tej chwili obowiązujący reżim sanitarny. Jednak część obostrzeń zostanie poluzowanych.

Adam Niedzielski poinformował o przywróceniu możliwości organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw.


Przywracamy możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw - z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 m2 - oświadczył minister.


Od 6 czerwca rząd przywraca również możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m2.


Mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej - powiedział Adam Niedzielski.


Od 6 czerwca do 150 osób zostanie zwiększony też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób - dodał minister zdrowia.

Adam Niedzielski poinformował również, że do każdego z obowiązujących w różnych miejscach limitów osób nie będą wliczane osoby zaszczepione. 

Z informacji zamieszczonej na Twitterze resortu zdrowia wynika, że więcej osób będzie mogło od 6 czerwca podróżować w transporcie zbiorowym - obłożenie będzie mogło wynieść 75 proc. Konieczne będzie nadal zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki.

Jak przekazał minister zdrowia, informacje o modelu reżimu sanitarnego na wakacje - od 25 czerwca do 31 sierpnia - zostaną podane w przyszłym tygodniu.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


664 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce, zmarło 128 chorych

2.06.2021, 10:39

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 664 osób, zmarło 128 chorych z COVID-19 - poinformowało w środę (2.06) Ministerstwo Zdrowia.


Można już rejestrować i zaszczepić przeciw COVID-19 dzieci, które ukończyły 12 lat

1.06.2021, 14:55

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19 - poinformował we wtorek (1.06) szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił, będą to szczepienia w punktach szczepień, a od września w szkołach.


Spółdzielnia mleczarska z Piątnicy chciała zwolnić z obowiązku noszenia maseczek osoby zaszczepione

1.06.2021, 13:42

Część klientów nawołuje do bojkotu produktów OSM Piątnica. Wszystko dlatego, że firma, chciała zdjąć z pracowników zaszczepionych przeciw COVID-19, obowiązek noszenia maseczek w czasie pracy. Firma wycofała się już z tego pomysłu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok