Radio Białystok | Wiadomości | Mieczysław Baszko może zostać wyrzucony z Porozumienia

Mieczysław Baszko może zostać wyrzucony z Porozumienia

autor: Michał Buraczewski

18.06.2021, 14:56, akt. 15:27

Podlaski poseł Mieczysław Baszko może być wyrzucony z partii Porozumienie. To pokłosie wtorkowego głosowania w Sejmie, w którym wszyscy członkowie Porozumienia - oprócz Mieczysława Baszki - poparli kandydaturę Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Mieczysław Baszko, foto: Monika Kalicka
Mieczysław Baszko, foto: Monika Kalicka

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek nie wyklucza, że podczas najbliższego spotkania zarządu partii padnie wniosek o usunięcie podlaskiego posła z ugrupowania:


Takie możliwości ma prezydium. Czy prezydium skorzysta z takiej opcji - tego dowiemy się w czasie najbliższego posiedzenia. Pan poseł Mieczysław Baszko zagłosował wbrew uchwale zarządu krajowego Porozumienia za kandydaturą senator Lidii Staroń. Wiem, że ta decyzja bardzo wielu moim kolegom i koleżankom z Porozumienia się nie podobała - mówi Jan Strzeżek.


Poseł Mieczysław Baszko mówi, że naturalnym kandydatem Porozumienia na Rzecznika Praw Obywatelskich powinna być senator Lidia Staroń. Dodaje, że zagłosował zgodnie ze swoimi przekonaniami i nie boi się nawet wyrzucenia z partii:


Na pewno nie będę zabiegał i prosił na kolanach mówiąc: "zostawcie mnie". Inni posłowie Porozumienia - z Olsztyna - pół roku temu i cztery miesiące temu nawet zgłaszali panią Lidię Staroń, aby została kandydatką na RPO. A tutaj... takie zaostrzenie robią na moją osobę, to znaczy że coś człowiek jest wart, że ma swoje poglądy - podkreśla poseł.


O konsekwencjach wobec Mieczysława Baszki prezydium Porozumienia najprawdopodobniej zadecyduje w przyszłym tygodniu. Jak informuje wicerzecznik partii Jan Strzeżek - nie ma jeszcze wyznaczonego terminu spotkania zarządu.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzieci i młodzież z Czarnej Białostockiej mogą już korzystać z nowego boiska

16.06.2021, 12:07

Murawa jest z trawy syntetycznej, są zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych, oświetlenie i szatnie. Nowoczesne boisko przy ulicy Torowej w Czarnej Białostockiej oficjalnie oddano do użytku.


Parlamentarzyści rozważają wprowadzenie nowego programu budowy obiektów lekkoatletycznych

26.05.2021, 18:33

Parlamentarzyści z sejmowej komisji sportu rozważają wprowadzenie nowego programu budowy obiektów lekkoatletycznych. Poinformował o tym na konferencji programowej partii Porozumienie w Białymstoku poseł Mieczysław Baszko.


Baszko: Zastanawiamy się nad sensem istnienia Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej

25.05.2021, 07:46

Porwanie samolotu i aresztowanie Protasiewicza odbija się szerokim echem w polskiej polityce.


Mieczysław Baszko

31.03.2021, 08:14

"Polski parlament jest bardzo mocno zaniepokojony tym, co się dzieje z mniejszością polską na Białorusi. To pokazuje innym państwom z Unii Europejskiej, żeby przeciwstawiali się i pomogli w rozwiązaniu tego kryzysu" - mówi Mieczysław Baszko.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Africa Studio, Fotolia.com
REGION
27.07.2021, 13:14, akt. 13:28

(Nie) Trzeźwy poranek w regionieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok