Radio Białystok | Gość | Mieczysław Baszko - poseł Porozumienia

Mieczysław Baszko

poseł Porozumienia

31.03.2021, 08:14, akt. 12:04

"Polski parlament jest bardzo mocno zaniepokojony tym, co się dzieje z mniejszością polską na Białorusi. To pokazuje innym państwom z Unii Europejskiej, żeby przeciwstawiali się i pomogli w rozwiązaniu tego kryzysu" - mówi Mieczysław Baszko.

Mieczysław Baszko, foto: Monika Kalicka
Mieczysław Baszko, foto: Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Mieczysławem Baszką rozmawiał Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Porozumienie Jarosława Gowina przygotowuje się do ogólnokrajowej konwencji. Ugrupowanie wybiera delegatów na to wydarzenie - także w województwie podlaskim. Między innymi o tym, ale też o sytuacji na Białorusi - z jednym z liderów Porozumienia w regionie - posłem Mieczysławem Baszką rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Porozumienie prowadzi głosowanie korespondencyjne, wybiera delegatów na zjazd krajowy. Na jakim etapie jest to głosowanie?



Mieczysław Baszko: Wybory odbyły się korespondencyjnie, w każdym powiecie zostały zalakowane koperty i zostały one przez jedną osobę, w tym wypadku przeze mnie, zawiezione do punktu, gdzie zbierane są głosy. Wczoraj zakończyło się głosowanie, jesteśmy przed konwencją krajową. Konwencja Porozumienia będzie online 17 kwietnia.



Ilu delegatów z województwa podlaskiego weźmie udział w tej konwencji?



32 delegatów plus sekretarz generalny, plus poseł, plus wicewojewoda, to będzie 35 delegatów.



Panie pośle, głosowanie przeprowadziliście w formie korespondencyjnej. Z tego, co pamiętam, w maju ubiegłego roku to Porozumienie zabiegało, żeby głosowania korespondencyjnego nie przeprowadzać, oczywiście były to inne wybory, ale tej formy nie chcieliście. Teraz wewnątrz ugrupowania dopuściliście jednak tę formę.



Nie było możliwości, żeby odbyły się korespondencyjne wybory na prezydenta. My już przez ten okres doświadczenia pokazaliśmy, że można to zrobić, ale trzeba utrzymywać reżim sanitarny, pandemia uczy nas, że te formy głosowania trzeba pomału wdrażać, widzimy, że następuje ewolucja w głosowaniu korespondencyjnym.



Porozumienie samo się przekonało, że da się jednak głosować korespondencyjnie. A jeszcze co do Porozumienia, to kiedy Porozumienie wychodzi ze Zjednoczonej Prawicy? Niektórzy eksperci i część parlamentarzystów, polityków, zadaje sobie to pytanie.



Nie ma takich pomysłów i nie będzie, to są spekulacje różnych polityków. Na pewno z jednej i z drugiej strony zgrzyty wystąpiły, ale my jako Porozumienie jesteśmy rozsądną Zjednoczoną Prawicą.



To która z tej Zjednoczonej Prawicy nie jest rozsądna, skoro wy jesteście tą rozsądną?



Dobrze będzie, jeżeli tej rozsądności wszyscy się nauczymy. Widzimy, jaka jest sytuacja w różnych ugrupowaniach, ale czasami trzeba być troszkę elastyczniejszym i namawiam, żeby rządzący byli elastyczniejsi.



Sejm przez aklamację przyjął uchwałę w sprawie prześladowania Polaków na Białorusi. Co tak naprawdę taka uchwała daje, poza jakimiś gestem solidarności?



Sejm wyraził bardzo stanowczy sprzeciw wobec represji Polaków na Białorusi. To jest niedopuszczalne, żeby mniejszości, które zamieszkują dane państwo, żeby państwo, rząd, tak podchodziło do mniejszości narodowych. Tutaj za przykład chciałbym wskazać Polskę - wszystkie mniejszości narodowe są traktowane na 4+, nawet na 5 w niektórych sprawach, w szczególności można powiedzieć, że nasze województwo.



Widać to dobitnie na Podlasiu, ale panie pośle, powtórzę pytanie, co z tego, że Sejm wyraził sprzeciw, choćby był on jak najbardziej zdecydowany, jak najgłośniejszy, czy te słowa cokolwiek dają?



Te słowa pokazują, że jednak nie pozwalamy na takie traktowanie mniejszości polskiej na Białorusi. Stanowisko Sejmu jest bardzo potrzebne i bardzo ważne. To jest organ ustawodawczy, to jest najwyższa władza, która jest w danym państwie. Parlament jest bardzo mocno zaniepokojony tym, co się dzieje z mniejszością polską na Białorusi. To pokazuje innym państwom z Unii Europejskiej, żeby przeciwstawiali się i pomogli w rozwiązaniu tego kryzysu.



Jako poseł jeździł pan z wieloma misjami poselskim i zna pan mentalność tamtejszych władz, tamtejszych ludzi biznesu czy też polityki. Jakie argumenty mogą trafić do reżimu Aleksandra Łukaszenki? W jaki sposób mogą wpłynąć na obecną sytuację na Białorusi?



Kiedy Zjednoczona Prawica doszła do władzy, to straszono, że od razu będzie wojna polsko-białoruska i wschodnia. Ale tyle, ile spotkań się odbyło, nigdy nie było przedtem.



Jeszcze kilka lat temu nawiązywanie tych relacji faktycznie wyglądało dość obiecująco. Nawet miały miejsce spotkania polityków na wysokim szczeblu, ale pamiętajmy też o tym, co się działo w ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach. Wydalenie polskich dyplomatów z Białorusi, teraz aresztowania mniejszości Polskiej… Ten dialog jednak ewidentnie przez stronę białoruską jest zerwany.



Potwierdzam, ponieważ tę współpracę, którą się wypracowało, jednak strona Białoruska pokazała, że ona nie oczekuje współpracy, nie chce, szczególnie już po wyborach 10 sierpnia. Niedopuszczalne jest, żeby ambasador czy konsul uczestniczył w różnych uroczystościach, które nie są nastawione wrogo dla żadnego z państw, zostają wydaleni. Tutaj Polska dyplomacja nie może być obojętna, jeżeli naszych wydalają. To działanie wyszło ze strony białoruskiej i jak najszybciej powinni usiąść do rozmów z delegacją ze strony Polskiej. Powinniśmy tę współpracę gospodarczą utrzymywać i rozwijać.



Niektórzy z ekspertów od gospodarki, od spraw polsko-białoruskich twierdzą, że Polska niestety w tym konflikcie nie ma żadnych argumentów, gospodarczego nacisku na Białoruś. Czy pana zdaniem tak faktycznie jest i czy jesteśmy skazani na to, żeby przekonywać Unię Europejską do tego, żeby to Unia Europejska nałożyła sankcje na Białoruś za to, co tam się dzieje, również z Polakami mieszkającymi na Białorusi?



Unia Europejska nie może stać bezczynnie. Zajmuje pewne stanowiska, ale one muszą być bardzo drastyczne, musi pokazać jednak, że kto łamie prawo do mniejszości narodowych, będą konsekwencje. A Unia Europejska ma takie narzędzie.



A kiedy pan był ostatnio na Białorusi?



Byłem 11 lub 12 sierpnia.



A czy tak zwyczajnie, po ludzku, nie jest panu żal, że był tam pan po raz ostatni właśnie w takich okolicznościach i że od tego czasu nie było okazji, żeby jednak z naszymi wschodnimi sąsiadami się spotkać?



To są trudne chwile, nie tylko dla mnie, ale i dla Polaków, w szczególności mieszkających przy granicy, gdzie udało się zrobić mały ruch przygraniczny w obrębie Puszczy Białowieskiej, bezwizowy Kanał Augustowski. Ten kierunek szedł w taką obiecującą stronę, ale to, co się stało, jest naprawdę przykre. Sami Białorusini mają niedosyt, coś się wali na ich oczach, tak nie powinno być. Takie działanie przez Białoruś nie da nic dobrego. Musimy ze wszystkimi państwami, na czele z Unią Europejską, jednak zdecydowanie przekonać Łukaszenkę i cały jego sztab do rozmów, do współpracy. A warto. Zawsze przy rozmowach można dużo niedopowiedzeń wyjaśnić, trzeba wrócić do dobrych praktyk.



Wszyscy tego byśmy chcieli panie pośle. Na sytuacji na Białorusi, na sytuacji związanej z pandemią, tracą polscy przedsiębiorcy. Bo mówił pan o małym ruchu granicznym, ale ten ruch graniczny odbywał się też w celach zakupowych, na przykład do Białegostoku, do galerii handlowych, czy na targowiska, a teraz ten ruch zamarł.



To jest fakt, szczególnie przygraniczne miejscowości i społeczność przygraniczna przyjeżdża do nas, żeby robić zakupy, pracują też dużo. Nasze firmy są bardzo silne na rynku białoruskim, napędzają gospodarkę. Tu korzyści są obopólne.



Zobaczymy czy te argumenty przekonają reżim Aleksandra Łukaszenki. Dziękuję bardzo panie pośle za rozmowę. Spokojnych, zdrowych świąt.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Krzysztof Matys, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Matys [wideo]

- Ceny wzrosły, a biura podróży na brak klientów, turystów nie narzekają. Tak samo linie lotnicze - mówi Krzysztof Matys, właściciel jednego z białostockich biur podróży.
7.06.2023

- Ceny wzrosły, a biura podróży na brak klientów, turystów nie narzekają. Tak samo linie lotnicze - mówi Krzysztof Matys, właściciel jednego z białostockich biur podróży.

prof. Maciej Perkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Maciej Perkowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.06.2023

Zaledwie 2 proc. Polaków z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu pracuje. - Pracodawcy bardzo często zwyczajnie boją się takich osób, boją się przyjęcia odpowiedzialności - mówi prof. Maciej Perkowski.

Eugeniusz Formejster, fot. Joanna Szubzda

Eugeniusz Formejster [wideo]

wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"
5.06.2023

- Nas interesują rozwiązania systemowe. Wtedy nieważne, kto będzie rządził, kto będzie przewodniczącym związku zawodowego - wzrost płac pracowników będzie regulować ustawa - mówi wiceprzewodniczący.


prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.




źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok