Radio Białystok | Wiadomości | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w Suwałkach

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w Suwałkach

autor: Marcin Kapuściński

12.07.2021, 17:00, akt. 17:12

Mieszkańcom Suwalszczyzny należy stworzyć takie warunki do życia, aby nie musieli uciekać do większych miast - zaapelowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która gościła w poniedziałek (12.07) w Suwałkach.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej podkreślała, że ten region jest niezwykle ważny dla całego kraju.


- Spotykamy się w różnych środowiskach z różnymi ludźmi. Rozmawiamy o tym, co jest dla nich najważniejsze. Okazuje się, że myślmy podobnie. Chodzi o to, aby małe ojczyzny mogły się rozwijać pod względem kulturalnym, ekonomicznym i naukowym. Ludzie chcą tutaj realizować swoje życiowe pasje. Wcale nie chcą jeździć do wielkich ośrodków. Trzeba im tylko stworzyć dobre miejsca do rozwoju i życia - mówiła Kidawa-Błońska.

 
Wicemarszałek towarzyszył poseł PO Robert Tyszkiewicz, który zwrócił uwagę na konieczność poprawy dostępności komunikacyjnej Suwałk.


- Niezbędna jest budowa drogi ekspresowej S8, łączącej Suwałki z Augustowem i Białymstokiem. Wraz z panią marszałek gorąco wspieramy tę inicjatywę. Nie ma ona barw partyjnych i łączy wszystkich. Ważne jest, aby w najbliższym czasie rząd podjął decyzje, które pozwolą tę trasę zrealizować. Będziemy to z całych sił wspierać na forum parlamentu - zaznaczył Robert Tyszkiewicz.


Małgorzata Kidawa-Błońska pojawiła się w poniedziałek również w sejneńskim szpitalu i w skansenie w Puńsku. We wtorek odwiedzi Augustów, gdzie spotka się m.in. z przedstawicielami branży turystycznej.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politycy PO sprzeciwiają się planom budowy wielkich ferm drobiu w Kruszynianach

11.07.2021, 13:28

To kolejny apel o ochronę zabytkowych Kruszynian. Politycy Platformy Obywatelskiej chcą jak najszybszych działań, które mogłyby powstrzymać plany przemysłowych inwestycji rolniczych w Kruszynianach. Politycy mówili o tym podczas niedzielnej (11.07) konferencji prasowej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok