Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje na środę

Wakacyjne propozycje na środę

autor: Olga Gordiejew

14.07.2021, 10:03, akt. 10:26

"Dziś w kulturze" - to zbiór aktualnych, najbardziej atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na dany dzień, ale nie tylko. Olga Gordiejew i Dorota Sokołowska wybiegają także w niedaleką przyszłość, by żadna wystawa, koncert, spotkanie autorskie, czy festiwal nie uszły państwa uwadze.

Teatr Wierszalin w Supraślu, fot. Joanna Szubzda
Teatr Wierszalin w Supraślu, fot. Joanna Szubzda

Trwa Festiwal "Między Wierszami" w Supraślu

O 16:00 w środę w siedzibie Teatru Wierszalin spotkanie literackie z Jolantą Sztachelską - wybitną znawczynią literatury XIX wieku. To będzie okazja, by zajrzeć pod pierzyny mistrzów literatury i poznać sekrety pisarstwa najsłynniejszych twórców. 

A o 17:30 w ramach cyklu rozmowy o teatrze bohaterem spotkania będzie aktor Marek Tyszkiewicz.

Wieczorem o 19:00 w Domu Ludowym seans filmowy i "Lolo".

A już we czwartek (15.07) o 15:00 w Liceum Sztuk Plastycznych zaplanowano otwarcie wystawy "Ziemia i ognień". To będzie podsumowanie warsztatów ceramicznych. Z kolei o 19:00 w Domu Ludowym pokaz filmu "Cena wszystkiego".


Bezpłatne zajęcia z tańca baletowego w Białymstoku

To szansa na rozpoczęcie dziecięcej przygody z baletem. W Białymstoku najmłodsi mogą wziąć udział w bezpłatnych wakacyjnych spotkaniach z tańcem. 

Już kilkulatki mogą poznać podstawowe figury i obejrzeć stroje baletowe. Prezentowane są też fragmenty wariacji baletowych. Dzieci mogą również swobodnie improwizować i tańczyć pod okiem profesjonalnych tancerzy.  

Najbliższa okazja już we czwartek (15.07) o 17:00 i o 18:30 w siedzibie Niepublicznej Sztuki Tańca w Białymstoku przy ulicy Zwycięstwa w Białymstoku. Następne spotkanie za tydzień o tej samej porze. Obowiązuje rezerwacja miejsc. 


Wakacje z Muzeum Historycznym w Białymstoku

To propozycje dla dzieci, które część lata spędzają w mieście. Już w środę o 11:00 można będzie poznać "Sekrety dawnej urody".

Dowiemy się jakich kosmetyków używały kiedyś panie, by pięknie wyglądać? Co robiły, by mieć zdrową cerę i lśniące włosy? Jak pachną perfumy sprzed stu lat? Porozmawiamy o tym, jak dbały o zdrowie i urodę przedwojenne elegantki. Zajrzymy do buduaru jednej z nich i obejrzymy najważniejszy mebel – toaletkę wraz z niezbędnymi przyborami. Odwiedzimy też salon fryzjerski w Hotelu Ritz. W części warsztatowej dzieci przygotują aromatyczną sól, idealną do relaksującej kąpieli.

A w najbliższą sobotę (17.07), również o 11:00 czeka nas niepowtarzalna podróż w czasie! 

Zobaczymy Białystok w okresie największego rozkwitu, czyli w czasach, gdy XVIII-wieczna rezydencja Branickich budziła powszechny podziw nie tylko rodaków, ale i cudzoziemców. Obejrzymy widowisko multimedialne "Wersal Północy" wśród dźwięków i świateł na makiecie barokowego Białegostoku. Następnie zwiedzimy ekspozycję "W białostockiej kamienicy", pokazującą, jak mieszkali na początku XX wieku bogaci białostoczanie i jakimi przedmiotami się otaczali. Zajrzymy również do słynnego Hotelu Ritz i obejrzymy makietę tego nieistniejącego już dzisiaj budynku.


Koncert zespołu Tempero w Centrum im. Ludwika Zamenhofa

Tarasowo-koncertowo będzie już w piątek (16.07) w Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy Warszawskiej. O 18:00 wystąpi zespół Tempero.

W języku portugalskim “tempero” oznacza przyprawę. Muzyka zespołu tworzonego przez czterech krakowskich artystów, wywodzących się z nurtów jazzu i klasyki, podobnie jak przyprawy, silnie oddziałuje na zmysły. Ekspresyjne, jazzowe aranżacje muzyki klezmerskiej na skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne powodują u słuchaczy niepowtarzalne emocje. Temperamentne dźwięki przeplatają się z pełnymi łagodności.

Nieodłączną częścią koncertów Tempero są znakomite improwizacje muzyków. Choć każda z nich pełna swobody i nonszalancji, wspólnie stanowią niezwykle barwną i precyzyjną mozaikę dźwięków.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wakacyjne propozycje na wtorek

13.07.2021, 09:24

"Dziś w kulturze" - to zbiór aktualnych, najbardziej atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na dany dzień, ale nie tylko. Olga Gordiejew i Dorota Sokołowska wybiegają także w niedaleką przyszłość, by żadna wystawa, koncert, spotkanie autorskie, czy festiwal nie uszły państwa uwadze.


Wakacyjne propozycje na poniedziałek

12.07.2021, 11:55

W poniedziałek (12.07) mamy kilka propozycji kulturalnych.


Nie-Teatr - nowa scena na kulturalnej mapie Białegostoku

11.07.2021, 10:11

Nowa scena powstaje w centrum Białegostoku. To Nie-Teatr, który z pasją podchodzi do tego, co może dziać się w dawnym budynku Astorii.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok