Radio Białystok | Wiadomości | Lider PO Donald Tusk odwiedził Sejny

Lider PO Donald Tusk odwiedził Sejny

autor: Iza Serafin, Marcin Kapuściński

18.08.2021, 17:08, akt. 19:24

O przywrócenie intensywnej współpracy między samorządami pogranicza zaapelował w środę (18.08) w Sejnach lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Donald Tusk odwiedził szpital

Były premier odwiedził tam szpital powiatowy, gdzie m.in. spotkał się z samorządowcami. Polityk zapewnił, iż podziela opinie, które od nich usłyszał.

- Nasza dyskusja dotyczyła współpracy transgranicznej. Wszyscy czujemy, że to trochę utknęło. Kiedyś była to nadzieja wielu regionów i gmin na każdej prawie polskiej granicy. A dzisiaj z różnych powodów gotowość do współpracy utknęła w bagnie niemożności. Trochę dlatego, iż za granicą nie najlepiej się dzieje np. na Białorusi. Ale też przez to, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości cechuje się nieufnością wobec samorządu oraz innych nacji - mówił Donald Tusk.

Podkreślił, że owocem takiej współpracy jest właśnie sejneński szpital. W latach 2014-2016 placówka przeszła gruntowny remont sfinansowany głównie z dotacji unijnych.

- Jest on powodem do dumy. I to nie tylko dyrektora Waldemara Kwaterskiego, choć on sam ma duży powód do satysfakcji. Kosztowało to go wiele zdrowia i energii, ale skończyło się to tym, że Sejny mogą się pochwalić w całej Polsce. To pokazuje, iż na wysoką jakość usług medycznych zasługują ludzie niezależnie od tego, gdzie mieszkają - mówił Donald Tusk.

Mimo wprowadzonego w szpitalu zakazu odwiedzin, Donald Tusk zwiedził placówkę i spotkał się z jej personelem. Dyrektor Waldemar Kwaterski zapewnił jednak, że wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym, a polityk nie miał styczności z pacjentami.


Parlamentarzyści KO spotykają się z mieszkańcami województwa podlaskiego

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotykają się z mieszkańcami województwa podlaskiego. Zainaugurowali w Białymstoku prowadzoną w całym kraju akcję "Kierunek Przyszłość". W środę (18.08) odwiedzają nasz region.

Rozmowy z mieszkańcami dotyczą m.in. wartości - mówi szef podlaskich struktur tej partii poseł Robert Tyszkiewicz.

- Tu w województwie podlaskim, jak nigdzie indziej wiemy co znaczy wartość wolnego słowa. Co znaczy wartość tolerancji. Bo to jest region, który w swoim genotypie, swojej historii ma zapisaną różnorodność. Tu mieszkają ludzie różnych kultur, różnych narodów, różnych wyznań, różnych języków i wiedzą jak ważne jest zabezpieczenie wolności, abyśmy wszyscy czuli się u siebie - mówi poseł.

Rozmowy z Polakami są dla nas bardzo ważne - podkreśla wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Bo jeżeli mówimy o przyszłości, to ma być nasza wspólna przyszłość. Taka, jakiej oczekują Polacy. Dlatego te rozmowy są dla nas bardzo ważne. Chcemy wiedzieć, co ludzi boli, co im się podoba, czego oczekują od polityków - mówi wicemarszałek Sejmu.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotykają się z mieszkańcami m.in Michałowa, Puńska, Hajnówki, Łomży, Zambrowa i Suwałk.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w Suwałkach

12.07.2021, 17:00

Mieszkańcom Suwalszczyzny należy stworzyć takie warunki do życia, aby nie musieli uciekać do większych miast - zaapelowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która gościła w poniedziałek (12.07) w Suwałkach.


Tusk za tym, by UE zaproponowała Cichanouską i jej męża do Pokojowej Nagrody Nobla

9.09.2020, 15:49

Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk zaproponował by UE nominowała kandydatkę w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską i przebywającego wciąż w więzieniu jej męża Siarhieja do Pokojowej Nagrody Nobla.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok