Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

autor: Olga Gordiejew

26.08.2021, 09:22, akt. 12:53

Festiwal jazzowy w Grajewie, Stand-up na Młynowej i pokaz filmu o Polańskim - to część wybranych propozycji kulturalnych na czwartek (26.08).

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
PIKtoGRAmy - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jazz Grajewo w Grajewie

To ma być najbardziej energetyczny Jazz Festiwal w Polsce. Na pierwszej edycji imprezy "GrajEwo Jazz Festiwal" zaśpiewają m.in. Ewa Uryga i Iza Ewa Zając. Gościem specjalnym festiwalu w Grajewie, będzie ikona polskiego jazzu Ewa Bem.

To okazja by w wyjątkowym muzycznym towarzystwie wyzwalać pozytywną energię w ludziach. Początek koncertów o 17:00 w Restauracji Balton w Grajewie.


Stand-up na Młynowej

W Street Food Młynowa w Białymstoku dziś kolejna impreza komediowa “Stand-up na Młynowej”. O 20:00 wystąpią nietuzinkowi standuperzy Damian Skóra oraz Arkadiusz Jaksa Jakszewicz. Imprezę poprowadzą Paulina Potocka i Łukasz Kozłowski.

Damian Skóra to komik, muzyk, średniego wzrostu z umiarkowaną wadą wzroku. Damian to osoba transwiekowa - dziecko (czasem starzec) zamknięty w ciele 31-latka. Nagradzany również wielokrotnie za wybitne osiągnięcia w języku łacińskim oraz w śpiewie niemym. W najnowszym programie mówi żarty oraz inne rzeczy przydatne do śmiania.

Arkadiusz Jaksa Jakszewicz to rudobrody krasnal z Warmii, co z niejednego ogrodu rzodkiew kradł. Miłośnik tatuaży, zapiekanek własnej roboty i historii... zabawnych historii, a wręcz historyjek, na które nikt by nie zwrócił uwagi. A jednak znaleźć można i słowo, i sens i żart ukryty pod wywrotką wege tataru. Jedyny prawdziwie rudy w sercu komik w Polsce.


"Polański, Horowitz. Hometown" w kinie Forum

W Kinie Forum dziś pokaz specjalny filmu "Polański, Horowitz. Hometown".

Po kilkudziesięciu latach udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędrują po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Film "Polański, Horowitz. Hometown" jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, o miejscu, które nadal pozostaje domem.

Pokaz specjalny filmu "Polański, Horowitz. Hometown" dziś o 18:30 w Kinie Forum.


Niedzielny koncert w Drozdowie

Mniej znaną twórczość Witolda Lutosławskiego, czyli piosenki, które pisał pod pseudonimem Derwid, można będzie usłyszeć w niedzielę (29.08) w Muzeum Przyrody - we Dworze Lutosławskich w Drozdowie.

Utwory estradowe, które w latach 50. i 60. XX w. wykonywały m.in. Kalina Jędrusik, Rena Rolska czy Sława Przybylska, tym razem można będzie usłyszeć w interpretacji Małgorzaty Trojanowskiej, której akompaniować będzie na fortepianie Krzysztof Kulikowski.

Początek koncertu o 14:00, wstęp bezpłatny.


PIKtoGRAmy

Trzydzieścioro młodych ludzi z Supraśla, Białegostoku i Łap uczestniczy w warsztatach teatralnych organizowanych w ramach projektu PIKtoGRAmy - Podlaskiego Instytutu Kultury. Zajęcia odbywają się codziennie na scenie supraskiego Domu Ludowego.

Finał teatralnych warsztatów już w najbliższą niedzielę (29.08) o 13:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu i w przyszłą środę (1.09) w Podlaskim Instytucie Kultury, w białostockich "Spodkach" o 16:00.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok