Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Czuper wicemistrzem paraolimpijskim w tenisie stołowym

Rafał Czuper wicemistrzem paraolimpijskim w tenisie stołowym

autor: Edyta Wołosik, Marcin Mazewski

30.08.2021, 09:44, akt. 7.09.2021, 09:20

Rafał Czuper w niezwykle emocjonującym pięciosetowym finale uległ Francuzowi Fabianowi Lamirault 2:3 i zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Rafał Czuper wicemistrzem paraolimpijskim w tenisie stołowym - relacja Marcina Kapuścińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rafał Czuper zagrał świetne spotkanie. Dwukrotnie to Francuz obejmował prowadzenie w setach (1:0 i 2:1), ale Polak wyrównywał. W ostatniej partii, Czuper gonił wynik, jednak rywal wygrał tego seta 11:9 i tym samy całe spotkanie 3:2.

To drugie srebro pochodzącego z Raczek reprezentanta Startu Białystok. Na igrzyskach w Rio de Janeiro Polak w finale również spotkał się z Francuzem Fabianem Lamirault.

- Szkoda złota, ale kolejne srebro to też ogromny sukces - mówi wiceprezes "Startu" Mariusz Rodzik i podkreśla, że Rafał Czuper jest znakomitym przykładem, że niepełnosprawność nie oznacza braku aktywności i zamknięcia się w czterech ścianach.

Osoby z niepełnosprawnościami widzą, że są ludzie z podobnymi problemami np. w poruszaniu się, którzy zdobywają szczyty nawet w światowym sporcie, dlatego warto próbować i może to być zachętą do przyjścia na pierwszy trening w jakiejkolwiek dyscyplinie - dodaje Mariusz Rodzik.

Rafał Czuper należy do grona Ambasadorów Białostockiego Sportu, czyli do inicjatywy władz Białegostoku. Jest też w grupie "Team Podlaskie" powołanej przez władze województwa podlaskiego. Są więc gratulacje i zapowiedzi nagród finansowych. 

Na Twitterze zarówno marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, jak i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski pogratulowali Rafałowi Czuperowi zdobycia srebrnego medalu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Za drugie miejsce może liczyć na nagrody finansowe. Marszałek województwa podlaskiego nie podał jednak na razie w jakiej wysokości, natomiast prezydent Białegostoku Rafałowi Czuperowi przyznał 20 tysięcy złotych, a jego trenerowi Markowi Iwanickiemu 10 tysięcy złotych. | red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwoje sportowców z województwa podlaskiego powalczy w Tokio o medale na paraolimpiadzie

24.08.2021, 10:49

Po ponad trzech tygodniach przerwy do Tokio wracają sportowe emocje. We wtorek, 24 sierpnia rozpoczynają się tam XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie.


Białostoccy sportowcy z wizytą u prezydenta przed wyjazdem na igrzyska w Tokio [zdjęcia]

19.07.2021, 14:54

Władze Białegostoku pożegnały kolejną grupę sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok