Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy sportowcy z wizytą u prezydenta przed wyjazdem na igrzyska w Tokio [zdjęcia]

Białostoccy sportowcy z wizytą u prezydenta przed wyjazdem na igrzyska w Tokio [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski

19.07.2021, 14:54, akt. 16:16

Władze Białegostoku pożegnały kolejną grupę sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Pamiątkowe listy i biało-czerwone flagi otrzymali młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki, jego klubowa koleżanka skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko i tenisista stołowy białostockiego Startu Rafał Czuper, który wystartuje w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Wojciech Nowicki i jego psycholog zdecydowali, że przed startem zawodnik nie będzie udzielać wywiadów, żeby nie nakładać na siebie dodatkowej presji. Podopieczny trenerki Malwiny Wojtulewicz jest jednym z faworytów olimpijskiego konkursu.


- Ja cały czas mówię, że Wojtka jest stać na 82-83 metry. Naprawdę. I to nie jest tak, że ja to mówię z kosmosu, tylko z wyników. Życzę mu tego, żeby po prostu rzucił swoje, żeby nie myślał o medalach, o pompowaniu banieczki, tylko jechać, zrobić swoje. Najważniejsza teraz jest głowa, tylko kwestia, co w tej głowie siedzi - podkreśla Malwina Wojtulewicz.


Przed pięcioma laty na igrzyskach w Rio de Janeiro Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal. Słabiej spisała się wówczas Kamila Lićwinko, która w skoku wzwyż była dziewiąta. Wierzy, że teraz stać ją na znacznie więcej.


- Nie interesuje mnie ósemka, interesuje mnie dużo wyższa pozycja i nie boję się tego mówić. Ale jak będzie, to zobaczymy. W Rio nie zagrało wiele rzeczy. Mam nadzieję, że teraz to się nie powtórzy. Na pewno chciałabym odegrać się za te nieudane igrzyska, więc mam nadzieję, że tak będzie. Ale to jest sport, jest nieprzewidywalny, przez to piękny, ale mam nadzieję, że dla mnie skończy się tak, jak to sobie wymarzyłam, i odejdę ze sportu na własnych warunkach - mówi Kamila Lićwinko.


Kamila Lićwinko zdecydowała, że po tym sezonie zakończy karierę sportową.

W drugiej połowie sierpnia do Tokio z dużymi nadziejami poleci niepełnosprawny tenisista stołowy Rafał Czuper. W Rio zdobył srebro, teraz też jest w dobrej formie, ale nie wie, jak prezentują się inni zawodnicy.


- Ciężko powiedzieć, czy jestem faworytem, ponieważ nikt nie startował od półtora roku na żadnych zawodach międzynarodowych. Nie wiem, jak teraz wygląda forma innych zawodników. Ja się cieszę z tego, że zdrowie mi dopisuje, na razie wszystko jest ok, więc jestem dobrej myśli - stwierdza Rafał Czuper.


Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się w najbliższy piątek (23.07), a sportowcy niepełnosprawni będą walczyć o medale od 24 sierpnia.| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Marlena Gola i Damian Czykier dostali pamiątkowe flagi przed wylotem na igrzyska olimpijskie

15.07.2021, 17:53

Lekkoatleci Podlasia Białystok złożą w piątek (16.07) w Warszawie ślubowanie olimpijskie. Dwoje z nich przed wylotem do Japonii pożegnały w czwartek (15.07) władze miasta.


Na festiwalu w Cetniewie Wojciech Nowicki uzyskał najlepszy wynik w rzucie młotem

11.07.2021, 16:10

Rośnie forma Wojciecha Nowickiego przed IO w Tokio. Młociarz Podlasia Białystok wygrał rywalizację w swojej konkurencji podczas Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie.


Złot, srebro i brąz lekkoatletów Podlasia Białystok w drugim dniu Mistrzostw Polski

25.06.2021, 17:50

W drugim dniu Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które odbywają się w Poznaniu złoty medal wywalczyła Kamila Lićwinko.


Najlepsi sportowcy z województwa podlaskiego utworzyli "Team Podlaskie"

18.06.2021, 17:10

To prestiż, ale też wsparcie finansowe. Z inicjatywy zarządu województwa podlaskiego 22 sportowców utworzyło "Team Podlaskie".


Dobre występy zawodników z Podlasia na mityngu w fińskim Turku

9.06.2021, 07:05

Białostoczanin Wojciech Nowicki z czwartym wynikiem w życiu podczas mityngu w fińskim Turku.


Lekkoatletyczne DME: Polacy obronili tytuł - Kamila Lićwinko zwyciężyła w skoku wzwyż

30.05.2021, 16:27

Polscy lekkoatleci obronili tytuł drużynowego mistrza Europy. O 2,5 pkt. okazali się lepsi od Włochów. Dwudniowa impreza odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Biało-czerwoni odnieśli dziesięć zwycięstw.


Damian Czykier bez medalu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

7.03.2021, 17:05

Damian Czykier zajął szóste miejsce w finale biegu na 60 m przez płotki halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok