Radio Białystok | Wiadomości | Nowe ścieżki edukacyjno-poznawcze w Mielniku - oficjalne otwarcie

Nowe ścieżki edukacyjno-poznawcze w Mielniku - oficjalne otwarcie

autor: Marcin Mazewski

2.09.2021, 16:44, akt. 17:44

To kolejna atrakcja nad Bugiem. W Mielniku oficjalnie otwarto ścieżki edukacyjno-poznawcze na Rowskiej Górze i w rezerwacie Głogi.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


Góra Rowska jest w nocy podświetlona. Obiekt ma także udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podobnie jest ze ścieżkami w rezerwacie Głogi - choć nie w całości.


- Ścieżki, które powstały na Górze Rowskiej i w rezerwacie Głogi, to niezwykle atrakcyjne miejsca. Staraliśmy się tak je zaprojektować, aby z Góry Rowskiej rozpościerał się widok na całą dolinę rzeki Bug. Sama Góra Rowska ma 150 m nad poziomem morza - mówi wójt Mielnika Marcin Urbański.


Koszt budowy obydwu ścieżek to blisko 2 mln zł, z czego 1,7 mln to unijne dofinansowanie. Jest to kolejny turystyczny projekt w gminie Mielnik, którą co roku odwiedza wielu turystów - zaznacza marszałek województwa Artur Kosicki.


Jako zarząd województwa chcemy, aby tych inwestycji było jeszcze więcej, bo gmina turystyką stoi, ale nie każdy o tym wie. Można uprawiać tu turystykę kajakową, rowerową, biegać, wszystko, co sobie ktoś wymarzy. Dlatego wspieramy takie projekty. W nowej perspektywie też chcemy, żeby było jak najwięcej możliwości właśnie na taki rozwój - podkreśla marszałek Artur Kosicki.


W czwartek (2.09), w ramach akcji "Marszałek wszystkich gmin", Artur Kosicki wraz z wicemarszałkiem Stanisławem Derehajłą, członkiem zarządu Markiem Malinowskim i radnym wojewódzkim Sebastianem Łukaszewiczem spotkali się z mieszkańcami gminy Mielnik.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Sokółce oficjalnie otwarto kamienicę Tyzenhauza [zdjęcia]

25.08.2021, 14:03

Są tam pracownie graficzne i tkackie, a także sala konferencyjna i historyczna. W Sokółce w środę (25.08) oficjalnie otwarto wyremontowaną kamienicę Antoniego Tyzenhauza.


Działa już augustowska aplikacja mobilna

23.08.2021, 09:02

Można w niej znaleźć informacje m.in. o miejskich i okolicznych atrakcjach, lokalach gastronomicznych i bazie noclegowej. Na ten cel miasto uzyskało ponad 90 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.


Marszałek Artur Kosicki od Sejn wznowił akcję odwiedzania wszystkich podlaskich gmin

12.08.2021, 16:45

Od spotkania z mieszkańcami i wizyty na przeznaczonych pod inwestycje terenach uzbrojonych rozpoczął w Sejnach wizytę marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok