Radio Białystok | Wiadomości | Marszałek Artur Kosicki od Sejn wznowił akcję odwiedzania wszystkich podlaskich gmin

Marszałek Artur Kosicki od Sejn wznowił akcję odwiedzania wszystkich podlaskich gmin

autor: Iza Kosakowska

12.08.2021, 16:45, akt. 16:56

Od spotkania z mieszkańcami i wizyty na przeznaczonych pod inwestycje terenach uzbrojonych rozpoczął w Sejnach wizytę marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Wizyta marszałka Artura Kosickiego w Sejnach, 12.08.2021, fot. Iza Kosakowska
Wizyta marszałka Artura Kosickiego w Sejnach, 12.08.2021, fot. Iza Kosakowska

Marszałek Artur Kosicki wznowił w ten sposób przerwaną kilka miesięcy temu przez pandemię akcję #MarszałekWszystkichGmin. Przed zmodernizowanym budynkiem Ośrodka Kultury marszałek podsumował dotychczasowe wsparcie dla tego regionu.


- Już jeśli chodzi o miasto, gminę, powiat sejneński przekazaliśmy środki w wysokości prawie 50 mln złotych, na kluczowe inwestycje jak uzbrajanie terenów inwestycyjnych, termomodernizację ośrodka kultury, ale i też mniejsze działania. Chodzi o wsparcie koła gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych czy zabytków położonych w Sejnach. Sejny mogą liczyć na pomoc zarządu województwa podlaskiego. My widzimy Sejny, chcemy być w każdym takim mieście. Po co to robi my? Po to, żeby słuchać ludzi, słuchać radnych. Chcemy rozmawiać, dyskutować, poznawać te problemy - mówi Artur Kosicki.


Burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski, przy okazji tej wizyty, podkreśla, że miasto już zaczęło i będzie w najbliższych latach nadrabiać straty powstałe w wyniku różnych kryzysów finansowy. Liczy także na dalsze wsparcie marszałka.  


- Mamy olbrzymie inwestycje, miasto jest rozkopane jak nigdy w historii. Jest czas pracy i ważne dla nas jest, żeby zarząd województwa słuchał nas i rozumiał. Liczę na więcej.  Bardzo się cieszę, że rozumiemy się w kwestiach komunikacyjnych miasta, i że urząd marszałkowski przyjął jako swój projekt obwodnicy Sejn. Te samochody, czasem ciężkie powodują destrukcję centrum, więc bardzo się cieszę, że mogę przynajmniej mieć dzisiaj nadzieję na rozwiązanie tych problemów - mówi Arkadiusz Nowalski.


Marszałek Artur Kosicki w trakcie pobytu na Sejneńszczyźnie odwiedził m.in. teren strefy przemysłowej, do której już doprowadzono kanalizację i prąd. Na uzbrojenie terenów inwestycyjnych Sejny dostały z funduszy unijnych ponad 2,8 mln zł.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pogarsza się jakość wody w gminie Sejny

5.08.2021, 10:06

Jak informowaliśmy w lipcu, w stacji uzdatniania w Burbiszkach stwierdzono obecność mikroorganizmów. W związku z tym sanepid wydał komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia.


Poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w powiecie sejneńskim

3.08.2021, 09:14

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowanych zostanie 10 najbardziej uczęszczanych tego typu miejsc.


W ciągu najbliższych dwóch lat Sejny wyemitują obligacje na kwotę nawet 8,6 mln zł

15.07.2021, 08:28

Pieniądze mają pokryć obecne zadłużenie miasta, ale stanowić również wkład własny do planowanych inwestycji.


Sejneńską ulicę Młynarską po dwóch latach znów czeka gruntowny remont

13.07.2021, 07:28

Wszystko przez plany podłączenia tam kanalizacji sanitarnej. Takie działania krytykują radni opozycji. Ich zdaniem, burmistrz źle planuje miejskie inwestycje.


Burmistrz Sejn po raz drugi z rzędu nie otrzymał wotum zaufania

12.07.2021, 08:41

Daje to radnym opozycji możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie jego odwołania. Z tej opcji nie chcą oni jednak na razie korzystać.


Marszałek województwa podlaskiego będzie spotykał się z mieszkańcami gmin

18.09.2020, 14:00

Marszałek Wszystkich Gmin - to akcja, którą w piątek (18.09) w Turośli koło Kolna rozpoczął marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok