Radio Białystok | Wiadomości | Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej: Podwyżki cen za nawozy są największe od kilkudziesięciu lat

Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej: Podwyżki cen za nawozy są największe od kilkudziesięciu lat

autor: Michał Buraczewski

15.10.2021, 15:30, akt. 15:40

Podwyżki cen za nawozy są największe od kilkudziesięciu lat - ocenia prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński.

Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda
Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Leszczyński uważa, że problemem niektórych rolników w regionie jest także brak przepisów o rekompensatach za szkody powstające na polach w strefie stanu wyjątkowego.

- Sytuacja jest bardzo napięta. Nie było tak od czasu transformacji w latach 90-tych, żeby w ciągu dwóch, trzech miesięcy nawozy podrożały o 300 procent. Jeszcze dochodzi do tego stan wyjątkowy. Zwracaliśmy się już do wojewody i ministra rolnictwa, bo rolnicy nie zostali uwzględnieni w rozporządzeniu o rekompensatach za szkody z powodu wprowadzenia stanu wyjątkowego - mówi Grzegorz Leszczyński.

Chodzi np. o zniszczenia spowodowane przemieszczaniem się patroli wojska, straży granicznej i innych służb. Jak dodaje Grzegorz Leszczyński, wyjaśnione zostały już wątpliwości dotyczące działalności kół łowieckich w strefie stanu wyjątkowego. Polowania są zakazane, natomiast dozwolone jest szacowanie szkód łowieckich. 

W piątek (15.10) Podlaska Izba Rolnicza świętuje swoje 25-lecie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier: Wierzę, że będziemy w stanie polską wieś podnieść ku nowoczesności

9.10.2021, 14:38

U progu transformacji polska wieś i małe miasteczka zostały zdradzone; wierzę, że będziemy w stanie polską wieś podnieść ku nowoczesności, ale bez zabarwień ideologicznych - mówił w sobotę (09.10) na konwencji rolniczej w Przysusze premier Mateusz Morawiecki.


Podlaska Solidarność walczy o zaległe wypłaty byłych pracowników Bielmleku

8.10.2021, 15:13

Prawie 3 miliony 800 tysięcy złotych są warte wynagrodzenia, które nie trafiły do byłych pracowników upadłej mleczarni Bielmlek w Bielsku Podlaskim.


Rolnicy zaniepokojeni gwałtownymi podwyżkami cen nawozów

6.10.2021, 10:14

Nawozy drożeją w zastraszającym tempie - alarmują rolnicy. I dodają, że ceny za tonę rosną o kilkaset złotych dziennie. Podlascy sprzedawcy przyznają, że podwyżki są znaczne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok