Radio Białystok | Wiadomości | Ekolaury dla Białegostoku

Ekolaury dla Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

25.11.2021, 15:59, akt. 16:21

Jeden z 13 "Ekolaurów 20-lecia" trafił do Białegostoku. To nagroda przyznana firmom i miastom z całego kraju z okazji jubileuszowej 20. edycji konkursu Polskiej Izby Ekologii.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

- Dostrzeżono innowacyjność i dbałość o środowisko w takich działaniach jak m.in.: pasieka miejska, zielone przystanki, park kieszonkowy - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.


Poza tym Białystok wyróżniono za rewitalizację stawów przy ul. Mickiewicza.

- Planujemy kolejne inicjatywy proekologiczne - mówi dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej Andrzej Karolski. To m.in. kolejne parki kieszonkowe, rozszerzony projekt łąk kwietnych, czy pierwszy w mieście ogród deszczowy.

Celem konkursu Polskiej Izby Ekologii jest m.in. wyróżnianie podmiotów zaangażowanych w edukację ekologiczną i promowanie nowatorskich rozwiązań, które mają istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku otwarto wystawę "Pszczoły i ich rola w przyrodzie"

5.08.2021, 14:05

Będzie można dowiedzieć się, jak pracują pszczoły, jaka jest ich budowa i w jaki sposób wpływają na środowisko. Wystawę "Pszczoły i ich rola w przyrodzie" otwarto w czwartek (05.08) w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku.


W Białymstoku powstaną dwa kolejne parki kieszonkowe, w tym pierwszy ogród deszczowy

7.07.2021, 16:23

Do końca tego roku w Białymstoku mają powstać dwa nowe parki kieszonkowe. Jeden na osiedlu Nowe Miasto przy ul. Transportowej - tę lokalizację wybrali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego, drugi przy ul. Gen. Andersa.


Pierwsze miodobranie z pasieki Uniwersytetu w Białymstoku

2.07.2021, 17:41

Ok. 30 kg miodu udało się zebrać podczas pierwszego miodobrania z pasieki Uniwersytetu w Białymstoku. Pasieka składa się z pięciu uli; stoją one na dachu jednego z wydziałów w kampusie uczelni. Miód ma promować uczelnię, a także ekologiczny i zdrowy styl życia.


Jaki wpływ na nasze samopoczucie mają łąki kwietne? Można to sprawdzić w Białymstoku

2.07.2021, 17:24

Każdy może sprawdzić, jaki wpływ na nasze samopoczucia mają łąki kwietne. Wystarczy - o ile pozwoli pogoda - przyjść na dziedziniec kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego i wypełnić ankietę. A badają to studenci z Koła Naukowego Biologów w ramach projektu „Eden city”.


Białostoczanie mogą zdecydować o zagospodarowaniu parku przy ul. Andersa

30.01.2021, 07:27

To będzie drugie takie miejsce w Białymstoku, a o jego zagospodarowaniu mogą zdecydować mieszkańcy. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie utworzenia przy ul. Andersa parku kieszonkowego.


Zakończyła się modernizacja stawu przy ul. Mickiewicza w Białymstoku

14.09.2020, 15:02

To kolejne miejsce w Białymstoku, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas. Podobnie jak przy ul. Marczukowskiej, zakończyła się modernizacja stawu przy ul. Mickiewicza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok