Radio Białystok | Wiadomości | Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu

autor: Joanna Szubzda

26.11.2021, 18:53, akt. 19:29

- Przed nami pierwszy, pełnoprawny atak zimy - ostrzega Mateusz Zamajtys z białostockiego Biura Prognoz. Miejscami spaść może do 10 cm śniegu.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

- Tej nocy będzie dużo opadów nad naszym regionem - podkreśla synoptyk.


- Na południowym wschodzie, w okolicach Hajnówki i Siemiatycz, będą to przede wszystkim opady deszczu, ale im dalej będziemy przesuwać się w kierunku zachodnim, tym te opady będą bardziej przechodzić w deszcz ze śniegiem, a także taki mokry, ciężki śnieg - informuje Maciej Zamajtys.


Jak zaznacza synoptyk, przede wszystkim będzie padać dość mocno w drugiej połowie nocy na zachodzie i północy naszego regionu - między innymi w okolicach Łomży, Kolna, Szczuczyna, Grajewa, Augustowa czy Suwałk. Najbardziej intensywne opady mają być w sobotę nad ranem (27.11). Wtedy, przy temperaturze utrzymującej się w okolicach 0°C, lokalnie może utworzyć się pokrywa śnieżna sięgająca nawet 10 cm - prognozuje synoptyk. 

W związku z tym mogą być złe warunki na drogach, a także przerwy w dostawie prądu.


- Ciężki śnieg może powodować szkody w drzewostanie, a to oznacza, że może także zrywać linie energetyczne, a więc możemy spodziewać się w sobotę o poranku na zachodzie i na północy naszego regionu przerw w dostawie prądu - ostrzega Maciej Zamajtys.


Opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem mają utrzymać się do godzin przedpołudniowych. Później będą stopniowo ustępować, ale temperatura powietrza będzie w dalszym ciągu dość niska, bo maksymalnie wzrośnie w sobotę do 1-2°C w centrum i na południu regionu. Na Suwalszczyźnie przez cały dzień może się utrzymywać zaledwie w okolicy 0°C.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok