Radio Białystok | Wiadomości | Jeszcze tylko w najbliższą sobotę można bezpłatnie skontrolować światła w swoim samochodzie

Jeszcze tylko w najbliższą sobotę można bezpłatnie skontrolować światła w swoim samochodzie

autor: Grzegorz Pilat

3.12.2021, 10:51, akt. 10:56

To ostatnia szansa, aby za darmo sprawdzić ustawienie świateł w swoim samochodzie. Jeszcze tylko w sobotę 4 grudnia w wybranych stacjach diagnostycznych i zakładach mechaniki samochodowej kierowcy mogą bezpłatnie skontrolować oświetlenie pojazdu.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Bezpłatna kontrola odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo", w której w regionie bierze udział blisko 50 instytucji.

Podinsp. Dariusz Matynka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku tłumaczy, że od dobrze ustawionych świateł zależy bezpieczeństwo kierowców i pieszych.


Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej robi się ciemno, dobrze ustawione i sprawne światła mogą uratować życie i zdrowie - zarówno kierowców, jak i pieszych - wyjaśnia podinsp. Dariusz Matynka.


Z badań Instytutu Transportu Drogowego wynika, że blisko co drugi samochód w Polsce ma źle ustawione oświetlenie (40 proc.), a prawie każdy kierowca (98 proc.) był oślepiony przez inny pojazd.

W Białymstoku światła można sprawdzić m.in. w Zespole Szkół Mechanicznych. Tam kierowcy mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pięć praw jazdy zabrali wczoraj suwalscy policjanci

17.11.2021, 09:33

Stracili je kierowcy, którzy zdecydowali się wsiać za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 40-latek z Raczek.


Pracownicy PKP PLK zorganizowali szkolenie dla instruktorów nauki jazdy

27.10.2021, 15:10

Instruktorzy nauki mogli dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy, co zrobić kiedy nasz samochód utknie między szlabanami, a także czym jest żółta naklejka.


Gala z okazji 60-lecia istnienia Automobilklubu Podlaskiego

18.09.2021, 19:54

To organizacja, która zrzesza miłośników sportów samochodowych i kartingowych. Automobilklub Podlaski obchodzi 60-lecie istnienia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok