Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy PKP PLK zorganizowali szkolenie dla instruktorów nauki jazdy

Pracownicy PKP PLK zorganizowali szkolenie dla instruktorów nauki jazdy

autor: Paweł Wądołowski

27.10.2021, 15:10, akt. 18:09

Instruktorzy nauki mogli dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy, co zrobić kiedy nasz samochód utknie między szlabanami, a także czym jest żółta naklejka.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi dyrektor biura bezpieczeństwa (PKP PLK), Włodzimierz Kiełczyński, wiedzę na temat podstawowych zasad, jakie obowiązują na przejazdach kolejowych, trzeba stale przypominać.


Im lepiej przygotowany instruktor nauki jazdy, tym później lepiej przygotowany kierowca na polskich drogach. Instruktorzy powinni stale zwiększać swoją wiedzę, przede wszystkim o skrzyżowaniach linii kolejowych z przejazdami kolejowo-drogowymi. Tutaj kierowcy najczęściej są nieostrożni i popełniają błędy. Na szkoleniu mówimy też np. o tym zachować się, kiedy zostaliśmy zamknięci, pomiędzy rogatkami - dodaje.


Instruktor nauki jazdy z Grajewa Sławomir Rożyński podkreśla, że temat przejazdów kolejowych zawsze pojawia się podczas nauki młodych kierowców.


Prowadzimy wykłady i zawsze  poruszamy temat przejazdów kolejowych. Nie da się tego pominąć. Dużo wypadków jest na przejazdach kolejowych, dlatego trzeba od początku uczulać na to kierowców. Nie zawsze człowiek jest skoncentrowany, czasem jest zamyślony pracą, ma coś na głowie i nie zwraca uwagi na przejazd kolejowy. Gubi nas rutyna - zaznacza.


Pracownicy PKP PLK przypominali także co to jest żółta naklejka, która jest na każdym z przejazdów. 


Każdy przejazd, przejście dla pieszych w poziomie szyn, zyskało swój indywidualny i niepowtarzalny numer. Jeśli przejeżdżamy przez przejazd, samochód nam zgaśnie, mamy awarię, należy zadzwonić na numer alarmowy 112 i podać numer danego przejazdu z żółtej naklejki. Operator numeru alarmowego 112 komunikuje się z naszymi służbami i prosi o wstrzymanie ruchu w obrębie danego przejazdu - mówi Marcin Kruszyński z PKP PLK.


W szkoleniu wzięło udział ok. 20 instruktorów nauki jazdy z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. 

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku oddano do użytku nowy podjazd

26.10.2021, 14:50

Ta inwestycja ułatwi zdawanie egzaminów. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku oficjalnie oddano do użytku nowy podjazd na którym zdający muszą wykonać manewr ruszenia pod górę.


Panele fotowoltaiczne zasilają WORD w Białymstoku

19.10.2021, 18:21

Ta inwestycja ma m.in. przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku uroczyście otwarto elektrownię fotowoltaiczną. Instalacja mieści się na dachu budynku przy ul. Wiewiórczej.

ZNAJDŹ NAS
Pakowanie paczek do "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
REGION
29.09.2022, 11:51, akt. 11:56

Druga edycja akcji "Czytanie ma głos"

Źródło: Archiwum
SUWAŁKI
28.09.2022, 20:52, akt. 21:15

Suwałki mają nowy herb

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok