Radio Białystok | Wiadomości | W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku oddano do użytku nowy podjazd

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku oddano do użytku nowy podjazd

autor: Grzegorz Pilat

26.10.2021, 14:50, akt. 14:54

Ta inwestycja ułatwi zdawanie egzaminów. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku oficjalnie oddano do użytku nowy podjazd na którym zdający muszą wykonać manewr ruszenia pod górę.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Jak mówią pracownicy WORD - poprzedni był najwyższy w  kraju i sprawiał kandydatom na kierowców mnóstwo problemów.

Dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek mówi, że teraz ma się to zmienić.

Stara górka budziła najwięcej strachu i była jednym z powodów dla których ludzie nie chcieli do nas przyjeżdżać. Ponad 30% przyczyn niezdanych egzaminów na placu egzaminacyjnym, to jest właśnie poprzednie  wzniesienie. Więc chodziło o ułatwienie ze wszystkich stron jeśli  chodzi o kwestie egzaminowania. Nie chcemy niczym zaskakiwać ani  instruktorów, ani kursantów i chcemy żeby ten ośrodek był przyjazny do  egzaminowania. Żeby rzeczywiście na nim sprawdzano umiejętności  kierowcy, a nie jego odporność na stres 

- tłumaczy Przemysław Sarosiek.

Prezes stowarzyszenia szkół kierowców w Białymstoku Andrzej Sural uważa, że nowy podjazd w białostockim WORDZie będzie dla zdających łatwiejszy do pokonania.

- Nowa górka jest niewątpliwie dużo mniejsza niż poprzednia. Ona  jest tak usytuowana przy drzewach w związku z tym na pewno kursant będzie odnosił inne wrażenie niż na pierwotnej. Tam było to na takiej  pustej przestrzeni. Na pewno powinno być lepiej, ale czas pokaże jak  będzie - podkreśla Andrzej Sural. 

Nowe wzniesienie umożliwi też zdawanie w Białymstoku na prawo jazdy kat. C+E, czyli na samochody ciężarowe z przyczepą. Inwestycja kosztowała WORD ponad 80 tyś złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Panele fotowoltaiczne zasilają WORD w Białymstoku

19.10.2021, 18:21

Ta inwestycja ma m.in. przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku uroczyście otwarto elektrownię fotowoltaiczną. Instalacja mieści się na dachu budynku przy ul. Wiewiórczej.


Białostocki WORD organizuje zajęcia w szkołach o jeździe na hulajnogach

26.08.2021, 12:58

Trzeba poruszać się po ścieżce rowerowej z maksymalną prędkością 20 km na godzinę i nie wolno przewozić innej osoby czy zwierząt. M.in. o takich przepisach ruchu drogowego dotyczących elektrycznych hulajnóg będą mówić w szkołach pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.


Akcja informacyjna białostockiego WORD-u i policji dotycząca korzystania z hulajnóg

20.05.2021, 16:01

Kto, jak i gdzie może jeździć na hulajnogach elektrycznych - wyjaśniali w czwartek (18.05) na białostockich ulicach policjanci i pracownicy ośrodka ruchu drogowego. Rozdawali ulotki informacyjne i odblaski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok