Radio Białystok | Wiadomości | Tragedia w I LO w Białymstoku - nie żyje uczeń III klasy

Tragedia w I LO w Białymstoku - nie żyje uczeń III klasy

autor: Ryszard Minko

7.12.2021, 12:19, akt. 18:12

Prokuratura ustala przyczyny śmierci 17-letniego ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. W trakcie jednej z poniedziałkowych lekcji chłopak zaczął wymiotować oraz tracić przytomność. Zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala.

I LO w Białymstoku, źródło: Simpledot - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7536533
I LO w Białymstoku, źródło: Simpledot - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7536533

Jedną z hipotez branych pod uwagę jest zatrucie na razie nieustaloną substancją chemiczną - mówi szef prokuratury rejonowej Białystok-Południe Wojciech Zalesko.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 17-latek interesował się chemią i miał w domu wiele różnych odczynników chemicznych. Część z nich kupił bezpośrednio przed zdarzeniem. Śledczy zlecili szczegółowe badania zabezpieczonych odczynników, jak i ciała nastolatka pod kątem ewentualnego zatrucia którąś z substancji.

Na obecnym etapie prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Dyrektor szkoły Ewa Mituła nie chciała rozmawiać na temat dramatycznego zdarzenia w szkole. Powiedziała, że jest to trudny czas dla wszystkich pracowników i uczniów liceum. Zmarły chłopak był uczniem trzeciej klasy, za rok miał przystąpić do matury.

| red: bsd, mm

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok