Radio Białystok | Wiadomości | B.EAST FEST - festiwal rapowy w Białymstoku

B.EAST FEST - festiwal rapowy w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

26.05.2022, 18:16, akt. 18:42

W pierwszy weekend czerwca na Stadionie Miejskim w Białymstoku wystąpi czołówka polskiej sceny rapowej, m.in. Sokół, Dziarma, Gruby, a ukoronowaniem festiwalu będzie koncert Taco Hemingwaya.

fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
fot. Mateusz Duchnowski/UMWP


W czwartek (26.05) organizatorzy przedstawili program i założenia festiwalu. Podczas dwudniowej imprezy B.EAST FEST wystąpi 10 wykonawców.


- Po wielu latach obserwowania tego, co się dzieje z kulturą w naszym regionie, postanowiliśmy wypełnić plamę na mapie wydarzeń, bo od wielu lat nie mieliśmy dużego rapowego wydarzenia w Białymstoku - zaznacza prezes Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne Jędrzej Dondziło.


- To wydarzenie dla ludzi w różnym wieku - dodaje raper Artur "Franz" Broniszewski. - Wystąpią ludzie, którzy grają na największych festiwalach, artyści w różnym wieku i docierający do różnych pokoleń - dodaje.

B.EAST FEST odbędzie się w Białymstoku 3 i 4 czerwca. Wystąpią m.in. Kaz Bałagane, Avi x Louis Villain, Sokół i GRUBY MIELZKY. Dzień później (5.06), również przy stadionie miejskim, zaplanowano koncert Taco Hemingwaya.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O raperach na B.EAST FEST i Taco Hemingwayu - z Arturem Broniszewskim !pod powierzchnią!

18.05.2022, 09:54

O czym prawią dzisiejsi raperzy? Jakie pragnienia wyrażają? O pierwszej edycji zbliżającego się B.EAST FEST organizowanego przez twórców Up To Date Festival i koncercie Taco Hemingwaya na stadionie miejskim w Białymstoku rozmawiamy z Arturem Broniszewskim.


Powstał film o fenomenie festiwalu Up to Date

24.04.2022, 10:15

"Pozdro Up to Date" to ponad 20-minutowy film o fenomenie najbardziej znanego festiwalu naszego regionu. Z kilkudziesięciu godzin nakręconego materiału Jakub Rutkowski wybrał to, co najważniejsze - ideę przyjaźni, jaka pozwoliła narodzić się kolejnym edycjom popularnego festiwalu i ideę muzyki, która pomogła połączyć pokolenia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok