Radio Białystok | Wiadomości | Caritas rozpoczyna kolejną edycję akcji "Tornister Pełen Uśmiechów” - każdy może pomóc

Caritas rozpoczyna kolejną edycję akcji "Tornister Pełen Uśmiechów” - każdy może pomóc

autor: Olga Gordiejew

7.08.2022, 08:24, akt. 08:32

W tej kampanii wspieramy dzieci z rodzin potrzebujących - Caritas rozpoczyna kolejną edycję akcji "Tornister Pełen Uśmiechów”.

fot. Alicja Brzezowska
fot. Alicja Brzezowska

- Do pomocy może włączyć się każdy: osoby prywatne, firmy, parafie czy grupy przyjaciół - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzy Sęczek.

Wystarczy dostarczyć kupione wcześniej przybory szkolne od plasteliny po piórniki i zeszyty oraz nowe plecaki i tornistry do biura Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00).

Akcję można wesprzeć również dokonując wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem "Tornister". 

Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej. Wyprawki szkolne trafią też do podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej 

- mówi ks. Jerzy Sęczek

- Od dwóch lat wspieramy najuboższe dzieci na Białorusi. W tym roku, także dzieci na Ukrainie. Dlatego zapraszamy do włączenia się w tą akcje, aby dzieci najuboższe w Polsce, na Białorusi i na Ukrainie mogły rozpocząć dobrze i z radością nowy rok szkolny - dodaje dyrektor.

Jak podkreśla ks. Jerzy Sęczek, akcja potrwa do końca wakacji, jednak jeszcze do połowy września będą przyjmowane plecaki z przyborami szkolnymi.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Młodzież z Moniek zbiera pieniądze na sprowadzenie z USA kultowego szkolnego busa

7.06.2022, 07:15

Celem projektu #AmericanBus jest zakup, sprowadzenie do Moniek, dostosowanie do polskich przepisów drogowych i oddanie do eksploatacji kultowego autobusu szkolnego z USA.


Białostocka Caritas wciąż prowadzi zbiórkę darów dla Ukraińców

18.04.2022, 10:10

Cały czas potrzebne są lekarstwa, środki kosmetyczne i przede wszystkim żywność. Caritas Archidiecezji Białostockiej wciąż prowadzi zbiórkę darów dla Ukraińców. 


Białostocka Caritas: możemy przyjąć kilkadziesiąt rodzin z Ukrainy

1.03.2022, 13:46

Kilkudziesięciu rodzinom z Ukrainy możemy zapewnić miejsce w domach parafian oraz placówkach organizacji - poinformowała Caritas Archidiecezji Białostockiej. Zaapelowała też o zgłaszanie się wolontariuszy, także mówiących po ukraińsku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok