Radio Białystok | Wiadomości | W Stawiskach otwarto halę sportową - to pierwsza taka inwestycja w gminie [zdjęcia]

W Stawiskach otwarto halę sportową - to pierwsza taka inwestycja w gminie [zdjęcia]

autor: Paweł Wądołowski

29.08.2022, 16:27, akt. 16:41

To pierwszy taki obiekt w gminie Stawiski. Uczniowie mogą już korzystać z nowoczesnej hali sportowej przy szkole podstawowej.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska, do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w niewielkiej sali bez wyposażenia. Na halę sportową mieszkańcy czekali od wielu lat.


- Pierwszy tego typu obiekt, marzenie wielu pokoleń, które teraz mogliśmy zrealizować. Dzieciaki ćwiczyły na 100 metrach kwadratowych sali gimnastycznej, ale tak naprawdę to było tylko 100 metrów kwadratowych i nic więcej. To było dla wszystkich uczniów z gminy Stawiski. A teraz mamy halę o powierzchni prawie dwóch tys. metrów, do tego mamy piękny łącznik z nową świetlicą, stołówką. Każde dziecko będzie miało swoją własną szafkę, do tego - oczywiście - nowe łazienki, gabinet logopedy, pedagoga - mówi Agnieszka Rutkowska.


Dzięki takiemu obiektowi młodzież będzie mogła poznawać nowe dyscypliny sportu, a także lepiej się rozwijać - mówił podczas uroczystego otwarcia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.- Cieszę się, że w Stawiskach powstaje pierwsza z prawdziwego zdarzenia hala sportowa. Imponujące wrażenie, na pewno dzieci i młodzież będą zadowoleni, że mogą w dobrych warunkach wykonywać ćwiczenia wf-u, rozgrywać różne imprezy. Pomoże to także nauczycielom nauczyć dzieci i młodzież zachowywania się w sposób dobry dla zdrowia, ale i poznać dyscypliny sportowe - mówi Dariusz Piontkowski.


Inwestycje w obiekty sportowe są bardzo ważne - mówił poseł Jarosław Zieliński.


- Obiekty sportowe i dostępność do infrastruktury sportowej jest jedną z miar cywilizacji. Dzisiaj młodzież potrzebuję dostępu do sal sportowych, do nowoczesnych obiektów sportowych. Bo przecież to pozwala na rozwój fizyczny, na zachowanie i umocnienie dobrej kondycji - mówi Jarosław Zieliński.


Takie sale powinny powstawać także w mniejszych miejscowościach - mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.


- To miejsce realizacji marzeń młodzieży w sporcie. Takie obiekty powinny powstawać w najmniejszych miejscowościach i cieszymy się, że jako samorząd województwa mieliśmy udział w powstaniu tej hali - mówi Marek Olbryś.


Hala sportowa w Stawiskach to kolejny nowoczesny obiekt tego typy na terenie powiatu kolneńskiego - mówił starosta Tadeusz Klama. - Powiat się rozwija i tych obiektów sportowych również nam przybywa. Mamy kilka obiektów w Kolnie, ale myślę że ta w Stawiskach jest najnowocześniejsza. Cieszę się, że będzie służyła mieszkańcom gminy Stawiski - mówi Klama.

Budowa hali kosztowała ponad 15 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z budżetu państwa i województwa podlaskiego.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok