Radio Białystok | Wiadomości | Politechnika Białostocka podpisała porozumienie o współpracy z Wodociągami

Politechnika Białostocka podpisała porozumienie o współpracy z Wodociągami

autor: Marcin Mazewski

22.09.2022, 11:59, akt. 12:52

Chociaż Politechnika Białostocka i Wodociągi Białostockie współdziałają ze sobą od wielu lat, to w czwartek (22.09) współpraca ta przybrała charakter oficjalny.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Na uczelni podpisano porozumienie między tymi instytucjami.


- W zasadzie współpracujemy od wielu lat - staże, praktyki, wizyty studyjne. Pracownik uczelni jest u mnie głównym technologiem. Na Politechnice Białostockiej doktoryzują się moi pracownicy. To, o czym myślimy na przyszłość, to wspólne projekty, szczególnie badawczo-rozwojowe, tak żeby unowocześniać Wodociągi Białostockie, korzystając z kadry PB. Wszelkie projekty, które byśmy robili, byłyby dla mieszkańców, po to, żeby podnosić jakość świadczonych usług, czyli dostarczanie wody i doprowadzanie i odprowadzanie ścieków - mówi prezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska.


- Wypracowanie nowoczesnych rozwiązań w branży wodno-kanalizacyjnej to główny cel tej współpracy, która przyniesie korzyści dla mieszkańców nie tylko Białegostoku, ale całego regionu - podkreśla rektor Politechniki Białostockiej prof. Marta Kosior-Kazberuk.


- Jestem przekonana, że to otworzy obie instytucje na nowe idee, przede wszystkim z korzyścią dla regionu. Uczelnia techniczna ma przede wszystkim za zadanie współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym, implementować dobre, ciekawe, wartościowe, innowacyjne rozwiązania, a Wodociągi Białostockie, to jedno z przedsiębiorstw, z którego usług korzystają wszyscy mieszkańcy - stwierdza prof. Marta Kosior-Kazberuk.


Po podpisaniu umowy na Politechnice Białostockiej rozpoczęła się konferencja naukowa "Wyzwania branży wodno-kanalizacyjnej w zakresie gospodarki wodno-ściekowej".


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poidełka w białostockich szkołach

13.09.2022, 14:54

Promocja zdrowego stylu życia i nawyków proekologicznych to główne cele akcji "Zdrowa woda w sieci - z poidełka leci". Wodociągi Białostockie rozpoczęły ten pilotażowy program w 15 szkołach, w tym jednej w Wasilkowie.


Wodociągi w Białymstoku chcą ponad 20-procentowych podwyżek opłat za wodę i ścieki

22.07.2022, 16:46

Wodociągi Białostockie wnioskują o zatwierdzenie nowych taryf opłat za wodę i ścieki. Chodzi o 22-procentową podwyżkę, na którą muszą zgodzić się Wody Polskie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok