Radio Białystok | Wiadomości | Rolnik z gminy Śniadowo wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która ukryła metal w polu kukurydzy

Rolnik z gminy Śniadowo wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która ukryła metal w polu kukurydzy

autor: Paweł Wądołowski

23.09.2022, 10:05, akt. 12:00

30 tysięcy złotych za wskazanie osoby, która ukryła w kukurydzy metalowe przedmioty - taką nagrodę wyznaczył rolnik z Chomentowa w gminie Śniadowo, Tomasz Wiktorski.

fot. Tomasz Wiktorski
fot. Tomasz Wiktorski


0:00
0:00
Rolnik z gminy Śniadowo wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która ukryła metal w polu kukurydzy - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przedmioty, które ktoś przyczepił do roślin spowodowały uszkodzenia kombajnu, których naprawa będzie kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych.


W trakcie koszenia napotkaliśmy na przedmiot w kukurydzy, który był zawieszony metr nad ziemią. Dostał się do sieczkarni, co spowodowało uszkodzenie bardzo wielu części. Według wstępnej wyceny naprawa będzie kosztowała około 70 tys. zł. Po stwierdzeniu, że to jednak nie była zwykła usterka, a ktoś specjalnie włożył jakiś metal, koledzy pojechali na miejsce i zobaczyli że w kukurydzy są jeszcze jakieś inne przedmioty - mówi Tomasz Wiktorski.


Jak mówi pan Tomasz, przedmioty były umieszczone na odpowiedniej wysokości i wykonane z metalu, którego nie wykryją czujniki kombajnu. Dlatego rolnik uważa, że było to celowe działanie i zdecydował się wyznaczyć nagrodę za pomoc we wskazaniu sprawcy.


Wyznaczyłem nagrodę: 30 tysięcy złotych. Można się zgłaszać na komendę w Łomży, lub pisać pod adres: biurosledcze232@gmail.com bezpośrednio do osoby, która zajmuje się sprawą. Ktoś musiał wiedzieć, co włożyć. Albo to była konkurencja, albo ktoś musiał poświęcić dużo czasu, żeby dowiedzieć się co zrobić żeby uszkodzić maszynę. Wcześniej nam też takie metale podkładali, ale sieczkarnia je wykrywała. Tutaj ktoś wiedział co włożyć, żeby ominąć wszystkie systemy zabezpieczające - podkreśla rolnik.


Sprawą zajmują się już łomżyńscy policjanci.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień Kukurydzy w Szepietowie

11.09.2022, 16:47

Nie było pokazów zbioru i zagospodarowania kukurydzy na zielonkę i na ziarno, ale były prelekcje i możliwość porównania ponad 120 odmian tej rośliny - w niedzielę (11.09) w Szepietowie zorganizowano Krajowy Dzień Kukurydzy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok