Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie z naszego regionu mogą nadsyłać prace na konkurs "Podlaskie drogi do Niepodległości”

Uczniowie z naszego regionu mogą nadsyłać prace na konkurs "Podlaskie drogi do Niepodległości”

4.10.2022, 10:31, akt. 11:38

Chodzi o podnoszenie świadomości historycznej i obywatelskiej młodych mieszkańców regionu. Trwa nabór prac do konkursu pt.: „Podlaskie drogi do Niepodległości”.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Uczniowie mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej na temat odzyskiwania niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej. W zależności od wieku uczestnicy mają do wykonania różne zadania.

- Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów klas I-III i IV-VI. Z kolei prezentacje multimedialne powinni przygotować uczniowie klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych. Jaki format powinny mieć prace i inne wymagania udostępniliśmy na naszej stronie internetowej - tłumaczy podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreśla, że dzięki konkursowi młodzi mieszkańcy województwa podlaskiego mogą lepiej poznać historię, szczególnie swojego regionu.

- Myślę, że sam wysiłek i skupienie uczniów wokół tematu dochodzenia do niepodległości w woj. podlaskim będzie bardzo istotnie oddziaływać na świadomość historyczną i świadomość obywatelsko-patriotyczną - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.

Szczegóły i regulamin są na stronie internetowej Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Konkurs organizowany jest w ramach rządowego programu "Niepodległa".

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studio Piosenki HDK na żywo

6.06.2022, 09:00

Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


Wystawa "Wiele dróg - jeden cel. Ku Niepodległej" w Kolnie

17.09.2021, 13:50

Wystawę "Wiele dróg - jeden cel. Ku Niepodległej" w Kolnie będzie można oglądać od piątku, 16 września od godz. 13:30 przed urzędem miasta.


Wystawa "Wiele dróg - jeden cel. Ku Niepodległej” w Augustowie

7.09.2021, 17:00

Jest to 14 plansz, na których zawarta jest historia odzyskiwania niepodległości przez obecne województwo podlaskie.


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Podlaskiem [zdjęcia]

11.11.2020, 06:44

Nie ma wielkich uroczystości na Rynku Kościuszki w Białymstoku, przemówień czy spotkań z kombatantami. Wyjątkowo skromne są w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości w Podlaskiem. Wszystko przez ograniczenia związane z pandemią.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok