Radio Białystok | Wiadomości | Kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko oraz miejsca do zabawy i rekreacji powstaną w gminie Łapy

Kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko oraz miejsca do zabawy i rekreacji powstaną w gminie Łapy

autor: Adam Janczewski

30.10.2022, 07:09, akt. 07:13

Powstaną między innymi kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko, czy miejsca do zabawy i rekreacji. Mieszkańcy gminy Łapy zdecydowali, które projekty będą realizowane z Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku.

Igor Mojzes - Fotolia.com
Igor Mojzes - Fotolia.com

Frekwencja w gminie Łapy była w tym roku bardzo wysoka. Na projekty z budżetu obywatelskiego oddano niemal 8750 głosów - a to mniej więcej jedna trzecia wszystkich mieszkańców gminy. Niespełna 7750 głosów uznano za ważne.

Realizowanych będzie osiem inwestycji spośród 12 zakwalifikowanych. W samych Łapach będą realizowane trzy inwestycje - rozbudowana będzie strefa dziecięcej aktywności przy szkole podstawowej nr 1, przy szkole podstawowej nr 2 utworzony będzie plac rekreacji dla dzieci i młodzieży, a na stadionie miejskim powstanie kort tenisowy.

Ponadto w Łapach-Korczakach zbudowane będą plac zabaw i siłownia plenerowa, przy Wiejskim Dom Kultury w Płonce Kościelnej będzie przestrzeń rodzinna, przy podstawówce w Łupiance Starej powstanie "Wielofunkcyjne boisko marzeń", a w miejscowości Gąsówka Osse powstanie "wesołe miejsce rekreacji – kosmiczny plac zabaw". Ochotnicza Straż Pożarna w Uhowie dostanie natomiast fundusze na budowę sali dydaktyczno-szkoleniowej.

Gmina Łapy na przyszłoroczny budżet obywatelski przeznaczyła 800 tysięcy złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy plac zabaw czy wiaty rowerowe - mieszkańcy Sokółki wybrali projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok

28.10.2022, 12:28

Remont placu przy przedszkolu numer 2, budowa miejsca zabaw dla dzieci przy ul. Norwida i ustawienie wiat rowerowych przy podstawówkach. Takie projekty miejskie będą realizowane w Sokółce w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok.


Mieszkańcy Łomży wybrali 29 zadań, które będą realizowane z pieniędzy z budżetu obywatelskiego miasta na 2023 r.

25.10.2022, 14:22

Tężnia solankowa, zielone przystanki, plenerowa siłownia - to niektóre zadania, które będą realizowane w Łomży z pieniędzy z budżetu obywatelskiego miasta na 2023 r. Listę 29 wybranych do realizacji projektów ogłosiły we wtorek (25.10) władze Łomży.


Czy w Białymstoku budżet obywatelski jest taki tylko z nazwy?

6.10.2022, 12:53

Czy inicjatywa mieszkańców niewielkiego osiedla domów jednorodzinnych ma szansę wygrać w głosowaniu z projektem zgłoszonym przez szkołę, w której uczy się np. tysiąc uczniów? Czy warto wrócić do pomysłu wydzielenia w budżecie obywatelskim Białegostoku puli dla placówek edukacyjnych?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok