Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Zieliński: Donald Tusk formułuje oskarżenia, którymi powinna zająć się prokuratura

Jarosław Zieliński: Donald Tusk formułuje oskarżenia, którymi powinna zająć się prokuratura

autor: Jakub Mikołajczuk

5.01.2023, 16:04, akt. 16:10

Oskarżeniami Donalda Tuska powinna zająć się prokuratura - powiedział poseł Jarosław Zieliński na czwartkowej (05.01) konferencji prasowej w Suwałkach.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Przypomnijmy, że po nowym roku VAT na paliwa powrócił do poprzednich wartości. Tuż przed końcem grudnia hurtowe ceny paliw publikowane przez Orlen spadły jednak o kilkanaście procent co sprawiło, że kierowcy za paliwo płacą na tym samym poziomie już po podwyżce VAT-u. Zdaniem lidera opozycji Polacy przez ostatnie miesiące przepłacali.

- Partia polityczna nie ma nic wspólnego z decyzjami wynikającymi z analiz rynku i kalkulacji kosztów w spółce skarbu państwa. Oczekiwanie, żeby partia rządziła koncernem naftowym jest nie tylko absurdalne, ale też nieuprawnione i powinno podlegać ocenie prawno-karnej. Dobrze byłoby, żeby zajął się tą sprawą prokurator, bo nie może być tak, że osoba publiczna, jak były premier Donald Tusk formułuje takie oskarżenia. Mam nadzieję, że któraś prokuratura na to zareaguje - mówił Jarosław Zieliński

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości ceny paliw w Polsce przez cały ubiegły rok były umiarkowane na tle reszty Europy.

- Opozycja liczyła, w swych niecnych kalkulacjach, że przy powrocie do starej stawki VAT, co zostało wymuszone przez Komisje Europejską - ceny gwałtownie wzrosną, a ponieważ nie wzrosły, jest to dla opozycji wielkie zmartwienie, dlatego zaatakowała prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i PiS - dodał Jarosław Zieliński

Poseł podkreślił, że PiS nie steruje ręcznie Orlenem i wbrew sugestiom polityków opozycji nie ma zamiaru tego robić.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politycy PiS o cenach paliw i wieku emerytalnym

4.01.2023, 17:04

To ogólnopolska akcja dotycząca głównie spraw senioralnych, ale też cen paliw. Na serii konferencji prasowych politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że ceny paliw w Polsce są wśród najniższych w Europie. Przypomnieli też o podwyższeniu wieku emerytalnego za czasów rządów PO-PSL.


Władze Białegostoku uważają, że ceny hurtowe paliwa na stacjach Orlen można było obniżyć wcześniej

3.01.2023, 16:32

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek broni polityki cenowej kierowanej przez siebie firmy. Odniósł się do obniżki hurtowych cen paliw z końcówki grudnia, czyli przed przywróceniem wyższego VAT-u. Decyzja o obniżce spowodowała, że wraz z początkiem nowego roku paliwa na stacjach nie zdrożały, ale opozycja wskazuje, że ceny hurtowe można było obniżyć wcześniej.


Urszula Cieślak [wideo]

30.12.2022, 07:59

Czy czekają nas podwyżki na stacjach paliw? Od stycznia wraca normalna stawka VAT na paliwa. Kończy się rządowa tarcza antyinflacyjna, która gwarantowała nie 23- a 8-proc. stawkę podatku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok