Radio Białystok | Gość | Urszula Cieślak [wideo] - analityk biura Reflex

Urszula Cieślak [wideo]

analityk biura Reflex

30.12.2022, 07:59, akt. 12:58

Czy czekają nas podwyżki na stacjach paliw? Od stycznia wraca normalna stawka VAT na paliwa. Kończy się rządowa tarcza antyinflacyjna, która gwarantowała nie 23- a 8-proc. stawkę podatku.

Źródło: archiwum prywatne
Źródło: archiwum prywatne


0:00
0:00
Z Urszulą Cieślak rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kierowcy na stacjach nie powinni odczuć znacząco powrotu do pełnej stawki VAT na paliwa. Mówiła o tym w Polskim Radiu Białystok analityk biura Reflex Urszula Cieślak.

Od stycznia już nie będzie 8 proc. VAT, które gwarantowała w ostatnich miesiącach tarcza antyinflacyjna, a 23 proc. Duże sieci powinny utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie - uważa Urszula Cieślak.

Z analityk biura Reflex Urszulą Cieślak rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Od nowego roku wzrasta stawka VAT na paliwa. Jak bardzo w związku z tym mogą wzrosnąć ceny?


Urszula Cieślak: Sytuacja będzie uzależniona od tego, o których stacjach mówimy. Z całą pewnością na dużych stacjach, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami między innymi przedstawicieli rządu, ale też prezesa PKN Orlen, pewnie dużych zmian nie odczujemy.

Natomiast część stacji niezależnych, które zostaną z drogimi zapasami paliwa na 1 dzień stycznia, czyli tymi zakupionymi jeszcze w ostatnich dniach, będzie musiała z całą pewnością podnieść cenę, już czysto matematycznie doliczając 23-porcentowy podatek VAT, żeby nie sprzedawać tego paliwa ze stratą. Pewnie taki ruch na części stacji zobaczymy.

Wydaje się jednak, że będzie niewielka część. Zasadniczo na niemal wszystkich stacjach sieciowych ceny powinny utrzymać się blisko tych poziomów, które obserwujemy dzisiaj.


O ile może wzrosnąć cena na tych mniejszych stacjach?


Myślę, że te wzrosty nie będą mimo wszystko proporcjonalne do różnicy między wysokością podatku VAT przy stopie 8 proc. a przy stawce 23 proc. To nie będzie takie pełne przełożenie tego wzrostu. Warto podkreślić, że są to też często stacje, gdzie dzisiaj za paliwo płacimy mniej niż na stacjach sieciowych o około 30, nawet 40 gr na litrze.

W związku z tym też ta podwyżka nie będzie wprost proporcjonalna do wzrostu podatku VAT. Spodziewamy się więc, że na tych stacjach ceny mogą rosnąć do 20, może 30 gr na litrze. Natomiast wydaje się, że niestety mogą się pojawić pojedyncze stacje, gdzie cena oleju napędowego może przekroczyć ponownie 8 zł za litr.

Natomiast wydaje się, że może to być sytuacja przejściowa, trwająca do kilku dni po Nowym Roku, bo to będzie ten czas, kiedy już na wszystkie stacje będzie trafiało paliwo z nowych dostaw, a te w naszej ocenie powinny być zdecydowanie tańsze niż paliwa zakupione do dzisiaj.

Spodziewamy się tutaj jednak redukcji marży rafineryjnej i w związku z tym spadku cen paliw w krajowych rafineriach czy też paliwa pochodzącego z importu, tak, żeby w dużym stopniu zrównoważyć te zmieniające się obciążenia podatkowe.

Przypomnę, że oprócz powrotu do 23 proc. stawki VAT rośnie nam także akcyza i opłata paliwowa, które niestety cenę netto podnoszą o około 13-14 gr w przypadku benzyny i w przypadku diesla o około 10 gr. W  związku z tym to też jest tak, że zarówno zmiana akcyza i opłaty paliwowej, jak i podatku VAT ponownie zmienią nam udział poszczególnych składników ceny. Ten udział obciążeń podatkowych będzie ponownie wyższy niż w 2022 r.

To, co jest niebezpieczne w powrocie do 23-procentowej stawki podatku VAT, to też to, że w sytuacji, kiedy na rynku ropy naftowej czy też na rynkach walutowych będziemy obserwować zjawiska niekorzystne, a więc rosnące ceny ropy paliw gotowych lub też osłabienie złotego, to wówczas w tym późniejszym okresie już będzie się to niemal proporcjonalnie przekładało na ceny, ponieważ nie będzie tego bufora bezpieczeństwa w postaci wyższej marży, którą będzie można ograniczyć, żeby minimalizować skutki wzrostu cen.


Rozumiem, że wysokie marże to jest właśnie ta przestrzeń, na którą pozwalają sobie duże koncerny, duże sieci paliw. Rosną podatki, a ceny nie wzrosną. Gdzie tutaj jest haczyk?


Największa przestrzeń jest na poziomie producenta, ponieważ to z powodu obniżenia marży producenta będzie możliwe obniżenie hurtowych cen paliw. Wówczas, jeżeli odliczymy 23-procentowy podatek VAT od niższych cen hurtowych, wtedy będzie szansa na utrzymanie cen blisko tych obecnych poziomów.

Podkreślam, spodziewamy się, że ten ruch będzie niewielki, natomiast to wszystko będzie uzależnione od poszczególnych graczy na rynku. Pojedynczym stacjom trudno będzie utrzymać status quo, a więc na części stacji, zwłaszcza tam, gdzie mamy dzisiaj ceny niższe o 20, 30 gr niż średnia krajowa, tam niestety te podwyżki mogą nastąpić. W skali całego kraju ten wzrost może sięgać kilku, kilkunastu groszy na litrze.


Ile wynoszą teraz marże i o ile sprzedawcy mogą z nich zejść?


Proszę mnie zwolnić z obowiązku mówienia, ile wynoszą marże, ponieważ to jest już kwestia handlowa po stronie producentów, więc myślę, że aby poznać dokładne odpowiedzi, to pytanie to należy skierować raczej nie do mnie.

Natomiast z całą pewnością to, co obserwuję mniej więcej od połowy listopada, czyli od momentu, kiedy wiedzieliśmy, że szanse na utrzymanie tarczy antyinflacyjnej są niewielkie i powrót do wyższej stawki podatku VAT będzie konieczny, to wzrost marż w dużym stopniu właśnie po stronie producentów, importerów, ale też po stronie właścicieli stacji. Aczkolwiek w tych ostatnich dniach marża detaliczna zaczęła już topnieć, ponieważ ceny hurtowe rosły.


Czyli mówiąc brutalnie, sprzedawcy paliw teraz nas "łupią", a po 1 stycznia podziękujemy im za to, że nie podnieśli skokowo cen.


Pan to powiedział. Oczywiście jest tak, że można powiedzieć "coś kosztem czegoś", ponieważ ceny i tak są dzisiaj niższe niż rekordowe poziomy obserwowane w tym roku, w związku z tym nie budzą już tak wielkich emocji jak wcześniej, kiedy mieliśmy głęboką korektę wzrostową.

Natomiast fakt jest faktem, że taki stan rzeczy może nas uchronić przed paniką. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy prognozujemy, że nagle w związku z wyższymi obciążeniami podatkowymi ceny rosną nam o złotówkę, w związku z tym wszyscy przed końcem roku oczywiście chcemy zaoszczędzić, zatankować paliwo do pełna. Przez to niestety mamy powtórkę z sytuacji z lutego.

Ten scenariusz, który daje szansę na łagodne wejście w nowy rok, z niewielkimi korektami cen, a być może na części stacji z żadnymi, nie powinien spowodować takiego negatywnego scenariusza kolejek przed dystrybutorami, a w związku z tym też całych tych opóźnień logistycznych, z jakimi mieliśmy do czynienia po wybuchu wojny w Ukrainie.


Na stacjach paliw w Białymstoku nie widać na razie paniki czy dużych kolejek aut. Czy spodziewa się pani takiego zjawiska jutro, w ostatni dzień roku?


Myślę, że nie, że sytuacja nadal powinna pozostać stabilna. Mamy zapowiedzi, że dużych zmian cen nie będzie. Mówimy tutaj zwłaszcza o głównym graczu na rynku detalicznym, czyli PKN Orlen, a wiadomo, że stacje konkurencyjne nie będą mogły sobie pozwolić na znaczący wzrost cen powyżej tych oferowanych na stacjach Orlenu, ponieważ kierowcy pojadą tam, gdzie jest taniej.

To eliminuje też możliwości, niestety ze szkodą dla właścicieli stacji niezależnych. Niemniej jednak wydaje się, że taka sytuacja ze zróżnicowanymi poziomami cen, jeżeli takowe nastąpią, będzie trwała maksymalnie do kilku dni po Nowym Roku. Myślę, że od drugiego tygodnia stycznia sytuacja wróci do normy, a wszędzie już będzie paliwo w tych nowych cenach, które będą obowiązywały po Nowym  Roku. W związku z tym też nie będzie powodu do utrzymywania dużej dysproporcji cenowych między poszczególnymi operatorami.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
dr Karol Łapiński, fot. Sylwia Krassowska

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
29.03.2023

"Pracownik powinien być na bieżąco informowany o obowiązkach i uprawnieniach" - mówi dr Karol Łapiński.

Agnieszka Rzeszewska, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca białostockiej Solidarności Oświatowej
28.03.2023

- Jesteśmy widoczni, jesteśmy popularni, przychodzą do nas nowi członkowie, bo wiedzą, że jesteśmy nie tylko aktywni, ale też sprawni i potrafimy osiągać cele - mówi przewodnicząca Solidarności Oświatowej w Białymstoku Agnieszka Rzeszewska.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
27.03.2023

- Nie ma się czego obawiać, to jest broń, która będzie robiła za straszak (...). Broń nuklearna jest narzędziem odstraszania - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Anna Kietlińska, fot. Sylwia Krassowska

Anna Kietlińska [wideo]

prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
27.03.2023

"Ostatnie miesiące pokazały, że Aleksander Łukaszenka jest nieobliczalny na arenie politycznej" - mówi Anna Kietlińska.

Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.


Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.

Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.


fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.


prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.

fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.


Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?

płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.


ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik

prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.


Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.


fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.


Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.

Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.


dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.

Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.


Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.

Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski, fot. Marcin Gliński

Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski

zespół Bad Falcon, laureaci konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
25.02.2023

- Po Niebieskim Mikrofonie jeszcze się nie spotkaliśmy, nie mieliśmy żadnej próby, ale na gorąco rozmawialiśmy o teledysku. Na pewno w planach mamy teledysk do piosenki "Klątwa" - mówił w Radiu Białystok Tomasz Staranowicz z zespołu Bad Falcon.

Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
24.02.2023

- To nie jest wojna o charakterze lokalnym, regionalnym. To jest wojna, która zdeterminuje porządek europejski, z wpływem także na porządek światowy - mówi w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok